Smakują wam kebaby? Kilka zdjęć i faktów, które mogą to zmienić

Kebab
YouTube/Weindich Spółka Jawna
Reklama
Wstecz

1 z 8

Dalej

Kebab, chociaż w żaden sposób nie przypomina naszej kuchni regionalnej, cieszy się ogromną popularnością i wciąż jest jednym z najczęściej sprzedawanych dań typu fast food w Polsce. Nie wszyscy jednak znają prawdę o produkcji mięsa wykorzystywanego w kebabach, a ta może niektórych przyprawić o nudności. 

Kebab jest bez wątpienia jednym z najpopularniejszych w Polsce zagranicznych dań. W wielu miastach w naszym kraju, w okolicach dworców i stadionów znajdują się charakterystyczne budki z pionowym rożnem, na którym powoli obracają się apetyczne płaty baraniny i kurczaka. Zza kulis jednak świat nie wygląda tak różowo. Okazuje się bowiem, że w mięsie z kebaba możemy znaleźć coś czego się tam nie spodziewaliśmy.

Nikt oczywiście nie oczekuje niesamowitej jakości mięsa w fast foodzie, jednak to, co możemy zobaczyć na taśmie produkcyjnej, która zajmuje się przetwarzaniem mięsa na kebaby, potrafi zaskoczyć niejednego. Film zamieszczony na portalu YouTube miał prawdopodobnie stanowić reklamę producenta skierowaną do restauratorów, niestety okazało się, że zdobył on na tyle dużą popularność, że staje się powoli antyreklamą i często jest przedstawiany jako argument za rezygnacją z jedzenia kebabów lub produktów mięsnych w ogóle. Materiał ukazuje kolejne etapy produkcji i pakowania mięsa wysyłanego do barów i restauracji. Proces ten może niektórych łudząco przypominać produkcję parówek. Stosy mięsa są mieszane w tajemniczej zalewie, a następnie maszynowo mielone na różową, jednolitą breję. Następnie mięso jest formowane na kształt kebaba i pakowane.

Obraz ten może być przez niektórych uznany za naprawdę odrażający. Nie ma w tym nic dziwnego, my również wzdrygamy się patrząc na to jak powstaje lubiany przez wielu döner. Być może następnym razem zastanawiając się nad obiadem lepiej będzie rozważyć inne opcje?

Kliknij "Następna Strona" żeby prześledzić proces produkcji mięsa na kebaby.

ZOBACZ TAKŻE:
1. Małgorzata Rozenek może być dumna? Wyciekła lista kobiet, z którymi spał jej mąż, wiele znanych nazwisk
2. Ona zastąpi w TVN Agnieszkę Woźniak-Starak. Kim jest młoda piękność?
3. Rozwody słono ich kosztowały. Te polskie gwiazdy płacą kosmiczne alimenty
 

Następna strona