Znani politycy, którzy byli nauczycielami. Już zapomnieli, jak to było?

Kazimierz Marcinkiewicz
Youtube.com/Onet News
Reklama
Wstecz

1 z 11

Dalej

Kazimierz Marcinkiewicz był w przeszłości nauczycielem. Obecnie jest politykiem partii PiS oraz byłym prezesem Rady Ministrów. Ze względu na swoje zamiłowanie do nauczania, w latach 1992-1993 był również wiceministrem edukacji narodowej i aktywnie udziela się w tym sektorze. Jego działalność i wiedza w kwestii polskiej edukacji czyni go prawdziwym znawcą tego zagadnienia, jednak nie jest on jedyną osobą, która ma coś do powiedzenia na ten temat. W rządzie jest cała masa polityków, którzy kiedyś byli nauczycielami. Czy pamiętają jeszcze te czasy? Przedstawiamy kilku polskich polityków, którzy niegdyś nauczali młodzież. 

Kazimierz Marcinkiewicz, polityk i były nauczyciel bardzo aktywnie uczestniczył w kształtowaniu systemu polskiej edukacji. Jego działalność na rzecz szkolnictwa ma bardzo szeroki zakres. On sam był w przeszłości nauczycielem matematyki i fizyki w szkole podstawowej. Później stał się wicedyrektorem w zespole szkół, następnie kuratorem oświaty. W 1992 roku stał się wiceministrem edukacji narodowej. Pełnił jeszcze kilka innych funkcji na rzecz edukacji, aż w 1997 roku sprawował mandat posła na Sejm trzech kadencji, aż do 2006 roku. 

Kazimierz Marcinkiewicz ma bardzo wiele wspólnego z systemem szkolnictwa. Nie jest jednak jedyną osobą spośród polskich polityków, która przyczyniła się do jego powstawania. Czy politycy pamiętają jeszcze czasy nauczycielskie? Przedstawiamy kilku polskich polityków, którzy niegdyś nauczali młodzież. 

Kliknij "Następna strona", aby poznać nazwiska polityków, którzy kiedyś byli nauczycielami

Następna strona