Wszyscy rodzice dostali od księdza katechety oburzającą wiadomość. Niewiarygodne, czym ich straszył

Autor Irmina Jach - 5 Grudnia 2020

Katecheta straszył rodziców poważnymi konsekwencjami nieposyłania dzieci na lekcje religii. Mężczyzna korzystał ze szkolnego e-dziennika w nieuprawniony sposób. Opiekunowie uczniów nie kryją oburzenia jego zachowaniem.

Katecheta ze szczecińskiego liceum postanowił wysłać wiadomości adresowane do rodziców, których dzieci nie biorą udziału w lekcjach religii. Wykorzystał w tym celu elektroniczny dziennik. Rodzice nie mogli uwierzyć w to, co zobaczyli.

Smutne wiadomości o Stanisławie Celińskiej. Małgorzata Foremniak uratowała jej życieSmutne wiadomości o Stanisławie Celińskiej. Małgorzata Foremniak uratowała jej życieCzytaj dalej

Katecheta straszył rodziców licealistów

- Religia jest najważniejszym przedmiotem, ponieważ przygotowuje do życia wiecznego. Pozostałe zaś przedmioty przygotowują jedynie do życia doczesnego - napisał ksiądz w komunikacie skierowanym do opiekunów młodzieży.

Oskarżył rodziców, że nie posyłając dzieci na zajęcia religii "kaleczą je". To niejedyne zarzuty, które padły pod ich adresem. Katecheta zdecydował się także na groźby Sądem Bożym, które wywołały zdecydowaną reakcję.

Dalsza część tekstu pod galerią:

Niejeden może się konkretnie zdziwić. Niewiarygodne, w jakich warunkach mieszka Agnieszka ChylińskaNiejeden może się konkretnie zdziwić. Niewiarygodne, w jakich warunkach mieszka Agnieszka ChylińskaCzytaj dalej

Rodzice uznali, że duchowny zachował się niestosownie i zwrócili się z prośbą o interwencję do dyrekcji szczecińskiej szkoły ponadgimnazjalnej. Władze zapowiedziały, że wyciągną poważne konsekwencje.

Kontrowersyjną sprawą zainteresowali się także lokalni politycy. Sprawa obiła się szerokim echem w krajowych mediach. Wiele osób uważa, że nauczyciel zdecydowanie przekroczył kompetencje.

Obecnie trwa konflikt pomiędzy rodzicami, radnymi i dyrekcją, a księdzem i przedstawicielami kurii. Sytuacja jest bardzo napięta. Hierarchowie kościelni uważają, że katecheta wypełniał swoje obowiązki w należyty sposób.

Teksty wybrane dla Ciebie:

Religia w szkołach od lat budzi wiele kontrowersji. Wiele osób uważa, że godziny poświęcane na ten przedmiot powinny zostać zredukowane. Poparlibyście taki pomysł?

Kliknij "Dalej", by dowiedzieć się, co napisał katecheta

Zobacz także w naszych serwisach:

Ujawniono kto nie musi płacić za abonament RTV. Mamy pełną listę osób zwolnionych z opłatUjawniono kto nie musi płacić za abonament RTV. Mamy pełną listę osób zwolnionych z opłatCzytaj dalej

Źródło: Wirtualna Polska

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News