Mało kto miał pojęcie, co się z nimi stało. Mamy zdjęcia grobów ofiar katastrofy smoleńskiej

katastrofa smoleńska
East News AFP
Wstecz

1 z 14

Dalej

Katastrofa smoleńska samolotu TU-154 zabrała mnóstwo istnień, tak wyglądają groby ofiar

Katastrofa smoleńska bez wątpienia była jednym z najbardziej tragicznych wydarzeń, jakie dotknęły Polskę w XXI wieku. Do tego wielkiego nieszczęścia doszło 10 kwietnia 2010 roku o godzinie 8:41. To wtedy polski samolot TU-154 uderzył w ziemię niedaleko pasa startowego lotniska w Smoleńsku. Na miejscu zginęło 96 osób - wszyscy, którzy znajdowali się na pokładzie.

Katastrofa smoleńska pochłonęła wielu wielkich i zasłużonych Polaków, o czym przypomina reporter portalu "Super Express". Maciej Gąsiorowski prowadzi cykliczny program "(Nie)Zapomniani", w którym odwiedza groby znanych Polaków - od gwiazd kina PRL po polityków. W związku ze zbliżającą się dziesiątą rocznicą katastrofy postanowił tym razem przypomnieć nam, kto 10 kwietnia zginął w Smoleńsku.

Katastrofa smoleńska i groby jej ofiar

Katastrofa smoleńska była tragedią, w której zginęli zarówno politycy, duchowni, jak i rodziny ofiar zbrodni katyńskiej. Dlatego reporter portalu "Super Express", Maciej Gąsiorowski postanowił odwiedzić i pokazać, jak zostały pochowane. Przy okazji opowiedział również kilka ciekawostek związanych z przetransportowaniem trumien do Polski oraz napotkanych problemach.

Przedstawiamy poruszające zdjęcia grobów zasłużonych Polaków, których zabrała katastrofa smoleńska, którą uznano za drugą pod względem liczby ofiar w historii polskiego lotnictwa. Tragicznie zmarli zostali pochowani w całej Polsce, natomiast pomnik upamiętniający stanął na Placu marszałka Józefa Piłsudskiego w Warszawie.

Kliknij "Dalej", aby zobaczyć groby ofiar, które odebrała katastrofa smoleńska

Zobacz także:

  1. Dwie maleńkie córeczki zniknęły nagle z domu. Porażająca prawda wyszła na jaw 30 lat później, usiadł i zaczął płakać
  2. Znalazł na ulicy porzuconego psiaka. Gdy zabrał go do domu, wyszła na jaw powalająca prawda o zwierzaku
  3. Powiedziała mężowi, że chce odejść. W odpowiedzi zrobił jej nieludzkie rzeczy, ciało kobiety nie wytrzymało
  4. Genialny trik na zrobienie maseczki ochronnej bez szycia. W kilka minut będzie gotowa

źródło: YouTube/Niezapomniani

Następna strona