Katarzyna Dowbor wygrała walkę z nieuleczalną chorobą. Straszliwe cierpienia niszczyły jej życie

Katarzyna Dowbor
YouTube / Business & Prestige
Wstecz

1 z 9

Dalej

Katarzyna Dowbor jest jedną z najpopularniejszych dziennikarek w Polsce. Z telewizją związana jest od 1983 roku. Jakiś czas temu media obiegły informacje o jej walce z nieuleczalną chorobą. Musiała przejść ciężką operację, po której ostatecznie pożegnała się z uciążliwymi dolegliwościami. Przedstawiamy wam jej drogę do zdrowia i symptomy choroby Gravesa-Basedowa.

Katarzyna Dowbor w pewnym momencie musiała zrobić przerwę w karierze zawodowej ze względu na problemy spowodowane ciężką chorobą. Podobno pierwsze silne objawy pojawiły się, gdy prezenterka przechodziła bardzo stresujące chwile w swoim życiu.

Dziennikarka została zdiagnozowana zupełnie przypadkowo. Na planie, podczas kręcenia jednego z odcinków swojego programu, lekarz gościnnie tam występujący zauważył coś niepokojącego. Katarzyna Dowbor miała widoczne zmiany na oku, które mogłyby wskazywać na chorobę autoimmunologiczną. Po wielu badaniach okazało się, że kobieta cierpi na silną nadczynność tarczycy. Od chwili rozpoznania, Katarzyna Dowbor była pod stałą opieką lekarzy. Nie mogła utrzymać masy ciała, miała wahania nastrojów, cierpiała, odczuwała bóle kostne i bóle stawów. Leczenie nie przynosiło oczekiwanych rezultatów. Prezenterka musiała poddać się ryzykownej operacji.

Operacja przyniosła efekty, a Dowbor nie żałuje podjętej decyzji. Miesiąc po zabiegu czuła już ogromną różnicę, z dnia na dzień było lepiej. Zarówno fizycznie, jak i psychicznie się zregenerowała i była gotowa do pracy. Przestrzegała jednak, że symptomy tej choroby są niepozorne i należy zwiększyć czujność w wielu przypadkach. Przedstawiamy, czym objawia się choroba Gravesa-Basedowa.

Kliknij "Następna strona".

Następna strona