Jolanta Kwaśniewska nie miała łatwego życia. Pytania o rodziców muszą sprawiać jej ból

Prezydentowa
Youtube.com/Superstacja
Reklama
Wstecz

1 z 11

Dalej

Jolanta Kwaśniewska ma za sobą niełatwą przeszłość. Czasem opowiada o swoich rodzicach, którymi kiedyś interesowały się służby. Choć upłynęło wiele lat, dramaty, które niegdyś przeżyła prezydentowa, wciąż muszą mieć na nią wielki wpływ. Przedstawiamy zaskakujące fakty na temat jej rodziców i ich relacji z córką.

Jolanta Kwaśniewska unikała pytań o pochodzenie swoich rodziców. Wiele zmieniło się pod koniec lat 80., kiedy to zaczęto ją lustrować. Sprawdzano powiązania jej rodziców oraz ich ewentualną działalność za czasów PRL-u. Julian Konty, ojciec Kwaśniewskiej, budził kontrowersje wśród ludzi jako aktywny członek wojsk w Polsce Ludowej.

O matce Kwaśniewskiej nie wiemy zbyt wiele. Sama pierwsza dama wspominała o tym, co wydarzyło się w 1989 roku, kiedy to Aleksander Kwaśniewski przegrał wybory. Ze strony mediów zaczęła się istna nagonka. Wyjątkowo odczuła to wtedy matka Kwaśniewskiej. Była bardzo zaangażowana emocjonalnie w działania swojego zięcia. Zresztą bardzo długo też z nimi mieszkała. Po przegranej w wyborach postanowili na stałe przenieść się do Warszawy.

Jolanta Kwaśniewska jest absolwentką IX Liceum Ogólnokształcące w Gdańsku. Ukończyła też studia na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego. W ich trakcie została wybrana na szefową rady wydziałowej Socjalistycznego Związku Studentów Polskich. Była niezwykle zdolna, próbowała nawet zdać egzamin na aplikację sędziowską. Niedługo po tym poznała swojego przyszłego męża Aleksandra, z którym wzięła ślub w 1979 roku. Dwa lata po ślubie, na świecie pojawiła się ich córka Ola.

Prezydentowa wielokrotnie opowiadała o tym, jak ciężko było przekonać jej ojca do swojego życiowego partnera. Jako rodzic był  niezwykle wymagający i bał się o to, czy młody działacz poradzi sobie z utrzymaniem rodziny. Faktycznie miał w tym trochę racji, ponieważ Jolancie było bardzo ciężko, gdy samotnie pozostawała ze wszystkimi obowiązkami i macierzyństwem. Nie raz mówiła też o tym, że małżeństwo kosztowało ją wiel wyrzeczeń.

Razem z redakcją Pikio postanowiliśmy przyjrzeć się bliżej przeszłości i sekretom rodzinnym pierwszej damy. Przeszła naprawdę wielkie dramaty. Zapraszamy do naszej galerii, w której przedstawiamy mało znane fakty z jej życia.

(Przewiń stronę w górę i kliknij "NASTĘPNY".)

Następna strona