Jolanta Kwaśniewska i sekrety jej małżeństwa. Możecie się mocno zdziwić!

Kwaśniewska
Screenshot z player.pl
Wstecz

1 z 11

Dalej

Para prezydencka żyje razem w szczęśliwym związku niemalże 40 lat. Jolanta Kwaśniewska wraz ze swoim mężem Aleksandrem Kwaśniewskim poradzili sobie z trudnościami, jakie przyniosło im życie. Jednym z problemów, z którymi musieli się zmierzyć, była ciągła nieobecność prezydenta w domu. Zapewne wszystkim byłoby ciężko utrzymać zdrowe relacje bez partnera obok. Sprawdźcie, jakie sekrety swojego małżeństwa ujawniła była Pierwsza Dama.

Jolanta Kwaśniewska od zawsze starała się nie zostawać w cieniu swojego męża, byłego Prezydenta RP. Zakochani wzięli ślub w 1979 r. w urzędzie stanu cywilnego. Była prezydentowa miała wtedy 24 lata i nosiła nazwisko Konty. Aleksander był w tamtym czasie młodym działaczem Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej. W tym samym roku ukończyła studia na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego.

Dwa lata po ślubie Kwaśniewscy doczekali się córki, Oli. Do tej pory jest to jedyne dziecko pary prezydenckiej. W 2006 r. para pobrała się raz jeszcze, tym razem w kościele. Aleksander jest ateistą, ale dla żony postanowił przyjąć sakrament.

Życie prywatne Jolanty u boku Kwaśniewskiego było bardzo zróżnicowane. Gdy małżonkowie spędzali czas razem, byli bardzo szczęśliwi. Niestety, ze względu na karierę polityczną męża nie zawsze tak było. Jolanta chwilami czuła się nawet jak samotna matka, gdyż musiała wychowywać córkę podczas ciągłej nieobecności męża.

Mimo napotykanych trudności, Kwaśniewska dobrze radziła sobie życiu zawodowym. Udało jej się założyć fundację "Porozumienie bez barier" czy chociażby zostać prowadzącą programu telewizyjnego na kanale "TVN Style". Założyła też swoją własną działalność gospodarczą, agencję nieruchomości "Royal Wilanów", którą kieruje do dziś.

Badanie przeprowadzone przez Instytut Pollster dla "Super Expressu" wykazało również, że Jolantę Kwaśniewską uważa się za najlepiej wypełniającą swoje obowiązki żonę polskiego prezydenta po 1989 roku. Takie było zdanie aż 68 procent badanych. Wyprzedziła Marię Kaczyńską, Agatę Dudę, Annę Komorowską oraz Danutę Wałęsę, która uplasowała się na ostatnim miejscu z wynikiem zaledwie 2% ankietowanych.

Była prezydentowa jest szczęśliwa w swoim wieloletnim już małżeństwie z Aleksandrem Kwaśniewskim. Mimo trudniejszych okresów, para prezydencka nadal ma się dobrze. Dla wielu Kwaśniewscy stanowią idealny wzór na udany związek.

Specjalnie dla Was zebraliśmy najciekawsze wypowiedzi byłej pierwszej damy na temat jej relacji z Aleksandrem Kwaśniewskim. Z pewnością niektóre ujawniane przez nią aspekty ich małżeństwa mogą Was zaskoczyć.

Następna strona