Jolanta Kwaśniewska i sekrety jej wyglądu. Możecie przeżyć szok!

Autor Andżelika Wróblewska - 13 Listopada 2018

Jolanta Kwaśniewska według wielu osób nie przyjęła w 1995 roku miana Pierwszej Damy Rzeczypospolitej Polskiej tylko ze względu na prezydenturę swojego męża. Mówi się, że zapracowała na nie sama swoim >

Jolanta Kwaśniewska to nie tylko żona byłego prezydenta RP Aleksandra Kwaśniewskiego. Prawnik, prezenterka telewizyjna, działaczka społeczna to jedne z jej wielu oblicz, jednak największą rozpoznawalność zapewniło jej wyczucie stylu. Została na zawsze pokochana przez tysiące kobiet, a wszystko za sprawą swojego perfekcyjnego, eleganckiego wyglądu, który stał się inspiracją dla wielu. Nie bez powodu była ekspertem programu "Lekcja stylu" w TVN Style. Była pierwsza dama napisała też książki pod tym samym tytułem w wersji dla mężczyzn i kobiet. Uczyła w niej Polaków nie tylko schludnego i stosownego do sytuacji ubioru, ale również zasad savoir-vivre'u. To właśnie ona wprowadziła do polskiego show-biznesu elegancję z nutą dystansu.

- Klasa niedoścignięta, takiej Prezydentowej z taką klasą, inteligencją i mądrością nie będziemy mieli. Jestem Panią Jolą zachwycona cały czas!!! Jest dla mnie wzorem do naśladowania - pisze jedna z internautek.

Jolanta Kwaśniewska w tym roku skończyła 64 lata. Uważni obserwatorzy twierdzą, że z upływem lat wygląda coraz lepiej i chociaż prezydentura jej męża według opinii publicznej pozostawiała wiele do życzenia, to większość i tak była napawana optymizmem w kierunku Jolanty. Kiedy otrzymała tytuł Pierwszej Damy, szybko zgarnęła nagrodę Warszawianki i Polki roku. Po odejściu z Pałacu Prezydenckiego nie przestała jednak zaskakiwać wyszukanym gustem.

Zdecydowanie można powiedzieć o niej, że jest kobietą biznesu. W 1991 roku rozpoczęła własną działalność gospodarczą. Postawiła na agencję nieruchomości o nazwie Royal Wilanów. Spółkę założyła razem z żoną Ireneusza Nawrockiego, późniejszego prezesa PZU Życie. Agencją kierowała do momentu objęcia przez męża urzędu prezydenta Polski. Podczas pełnienia funkcji pierwsze damy, firma została oddana w zarząd powierniczy. Po tym, jak zakończyła się druga kadencja prezydencka Aleksandra Kwaśniewskiego, kobieta wróciła do kierowania swoim biznesem.

Chociaż w swojej karierze zdobyła wiele nagród, wyróżnień i odznaczeń, to jedno z nich było szczególnie wyjątkowe. 6 maja 2012 roku jej imieniem i nazwiskiem nazwano nową odmianę uprawną tulipana, wyhodowaną przez Gospodarstwo Grażyny i Bogdana Królików. Jest w kolorze jasnego różu, symbolu walki z rakiem piersi i ma charakterystyczną ciemną łodygę. Odmiana tulipana została zarejestrowana w Królewskiej Księdze Rejestru Nowych Odmian w Holandii.

Przez pewien okres wielu ludzi myślało, że piękna Jolanta Kwaśniewska weźmie udział w wyborach prezydenckich w 2005 roku. W sondażach otrzymała poparcie rzędu 30%. Do ostatniej chwili nie komentowała sprawy, żeby na sam koniec zdementować te informacje.

Od lat udziela się charytatywnie, przez co dla wielu stanowi wzór do naśladowania. Założyła fundację "Porozumienie Bez Barier", której główną dewizą jest: "urzeczywistnienie idei wyrównywania życiowych szans ludzi niepełnosprawnych i pokrzywdzonych przez los". Lista innych organizacji społecznych, których była inicjatorką, jest imponująco długa.

Jolanta Kwaśniewska jest uosobieniem kobiecości i obycia. Była uwielbiana przez Polaków jako pierwsza dama. Mimo upływu lat nie traci na popularności. Nadal udziela się w mediach i jest podziwiana przez wielu znawców mody. Nieraz chętnie pozowała do zdjęć w kolorowych czasopismach. Jest kilka zasad i sekretów, którym jest wierna. Razem z redakcją Pikio przedstawiamy jej tajemnice i sposoby na urodę oraz perfekcyjny wygląd.

Kliknij "Następna Strona".

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News