12 najczęstszych błędów, które doprowadzają polonistki do szału. Żaden Polak nie powinien ich popełniać, fatalnie świadczą o rozmówcy

Język
Pixabay
Wstecz

1 z 14

Dalej

Język polski zdecydowanie nie należy do najłatwiejszych. Istnieje w nim mnóstwo odmian i zasad, które nawet rodowitym Polakom sprawiają ogromny problem. Polonistki dosłownie dostają białej gorączki, gdy słyszą te słowa. Przedstawiamy 12 najczęściej powtarzających się błędów. Polacy w końcu powinni się nauczyć, że tak się nie mówi.

Język polski jest bardzo bogaty i piękny, czemu zdecydowanie nie da się zaprzeczyć. Niestety z jego bogactwem i pięknem wiążę się również jego skomplikowana budowa. Często sprawia trudności nie tylko obcokrajowcom, którzy próbują się go nauczyć, ale również rodowitym mieszkańcom naszego kraju. Skomplikowana gramatyka czy wyjątki ortograficzne sprawiają, że mało kto potrafi posługiwać się nim bez popełniania żadnego błędu. Rodacy bardzo często mają problem z poprawnym wysławianiem się. Niektóre błędy sprawiają, że aż trudno uwierzyć w to, że ktoś rzeczywiście to powiedział. Wielu zupełnie nie jesteśmy nawet świadomi.

Osoby, które w jakiś sposób są związane, chociażby wykształceniem, z naszym językiem, łapią się za głowę, gdy notorycznie słyszą te same, powtarzające się błędy. Część z Was na pewno także nieraz słyszała te słowa, bądź nawet sami ich używacie, często zresztą nieświadomie. Warto pamiętać, że trzeba wykluczyć je z naszego słownika, ponieważ powielanie ich sprawia, że jako rozmówcy wypadamy fatalnie. Razem z redakcją Pikio przedstawiamy 12 najczęstszych błędów, sprawdź, czy nie popełniasz któregoś z nich.

Kliknij "Następna Strona" żeby dowiedzieć się więcej.

 

ZOBACZ TAKŻE:
1. Nikt nie chciał go przygarnąć przez okropnie zdeformowany pysk. Kiedy w końcu trafił do nowej rodziny, odwdzięczył się w zdumiewający sposób
2. Chciały zaoszczędzić i same przykleiły sobie tipsy. Efekt odbiera mowę, nie tego można było się spodziewać
3. W lesie pojawił się stwór jak z najgorszych koszmarów. Już wiadomo czym jest
4. Zdjęcia wywołują dreszcze. Przecież Viki Gabor ma dopiero 12 lat, niepojęte
 

Następna strona