Wszyscy je jemy w błogiej nieświadomości. 15 pokarmów, które są silnie szkodliwe dla zdrowia

Jedzenie szkodliwe dla zdrowia
unsplash.com
Wstecz

1 z 17

Dalej

15 pokarmów, które silnie szkodzą zdrowiu

Jedzenie towarzyszy nam przez sporą część dnia, a dzięki odpowiednim produktom możemy nie tylko się nasycić, ale i wzmocnić nasz organizm. Warto zatem przykuwać dużą uwagę do tego, co zjadamy w ciągu dnia, w szczególności rano, bowiem jak wiadomo - śniadanie do najważniejszy posiłek, który daje nam energię na cały dzień.

Które jedzenie jest więc dla nas najlepsze? Na tym polu od lat pojawia się mnóstwo dyskusji i wątpliwości, a jedna teoria zastępuje drugą. Podobnie sprawa wygląda jeśli mówić o ilości posiłków zjedzonych w ciągu dnia, bowiem nie tylko osoby na diecie powinny przestrzegać kilku zasad. W teorii mówi się, że by zdrowo jeść należy stawiać na 5 posiłków w ciągu dnia (3 duże i 2 przekąski). Ponadto, warto zachowywać między nimi regularne odstępy czasu, np. 4 godzin,y a ostatni posiłek, czyli kolację, zjeść minimum na 3 godziny przed snem. W rzeczywistości wygląda to jednak nieco inaczej, a sami dietetycy podkreślają, by tryb żywienia dostosować do własnego trybu dnia - ilość posiłków powinna być zależna od waszych potrzeb, a także godziny ich spożycia uzasadnione godzinami, o których wstajecie i kładziecie się spać. Oznacza to, że reguła "ostatni posiłek o 18:00" będzie dobra dla osoby, która zasypia ok. 21:00, z kolei fatalnym wyborem dla osoby zasypiającej, np. o godzinie 24:00.

Kolejną ważną kwestią, na którą należy zwracać największą uwagę to oczywiście to, co jemy. Niektóre produkty, którymi zajadamy się niemal każdego dnia mogą nieść za sobą poważne kłopoty dla zdrowia. Co więcej, wiele produktów tylko z pozoru wydają się pełnowartościowymi, co wynika z wprowadzającej w błąd etykiety nawiązującej do bycia fit lub fałszywej reklamy, a w rzeczywistości to najgorsze, na co możecie się zdecydować. Na kolejnych stronach możecie poznać 15 produktów, którymi zapewne większość z was zajada się regularnie, a tymczasem one poważnie szkodzą waszemu zdrowiu. O niektórych możecie nawet nie mieć pojęcia, że nie są dla was dobre. 

Kliknij "Następna strona", by poznać wszystkie szkodliwe produkty. 

ZOBACZ TAKŻE: 

  1. Duży bank przyznaje, że nie ma pieniędzy. "Za dużo wydaliśmy przed epidemią"
  2. Kwarantannę spędzasz na balkonie? Są zasady, których musisz przestrzegać, ich złamanie grozi mandatem
  3. Meghan Markle i książę Harry rozstają się? Wyciekły ich dokumenty rozwodowe
Następna strona