Gwałtowne burze odcięły polskie miasto od reszty świata. Zdjęcia pokazują ogrom zniszczeń, porażające

Autor Irmina Jach - 27 Czerwca 2020

Jasło i okolice zmagają się z poważnymi skutkami ulew, które przeszły nad regionem. Gwałtowne opady doprowadziły do powstania zjawiska zwanego powodzią błyskawiczną. Miasto zostało odcięte od reszty kraju. Zdjęcia i filmy z województwa podkarpackiego są porażające. Skala zniszczeń jest olbrzymia. Na miejscu pracuje wiele zastępów straży pożarnej.

[view-gallery id=412522]

Połamane drzewa, zerwane dachy i podtopienia są konsekwencjami nawałnic, które przeszły dzisiaj nad Jasłem. Powódź spowodowała zniszczenia na posesjach, w domach prywatnych oraz w budynkach użyteczności publicznej. Straż pożarna interweniowała już ponad sto razy. W niektórych przypadkach konieczna jest ewakuacja ludzi.

W miejscowości Jareniówka w powiecie jasielskim doszło do zerwania dachu, natomiast w Skołyszynie rwąca woda porwała mężczyznę. Opadom deszczu towarzyszył potężny grad. Do pracy przy niwelowaniu zniszczeń zostało wezwanych 235 strażaków, którzy od kilku godzin wkładają wszystkie siły w ustabilizowanie sytuacji w mieście i powiecie jesielskim.

Poważnie jest także w Bączalu Dolnym, gdzie powódź błyskawiczna spowodowała ogromne straty materialne. Ulice przypominają rwące rzeki, a woda niszczy wszystko, co napotka na swojej drodze. Mieszkańcy regionu są przerażeni. Wielu z nich straciło dobytek i musiało opuścić domy.

Z informacji przekazaneych przez strażaków wynika, że droga DK28 relacji Jasło - Krosno jest zablokowana. Burze i opady deszczu trwają już od kilku godzin, strat ciągle przybywa.

Kliknij "Następna strona", by zobaczyć skutki nawałnicy w Jaśle

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Na grobie jej zmarłego braciszka pojawiały się tajemnicze prezenty. Po ponad 70 latach prawda wyszła na jaw
  2. Kultowe zabawki z PRL-u. Znali je wszyscy, teraz odeszły w zapomnienie
  3. Dramatyczna sytuacja w kolejnej części Polski. Burza spowodowała ogromne zniszczenia i niebezpieczeństwo, wstrząsające zdjęcia
  4. Panna młoda zostawiła puste miejsce dla zmarłego syna. Nagle ktoś na nim usiadł, gdy poznała prawdę, nie mogła powstrzymać łez


Źródło: Onet/RMF24/Nasze Miasto

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News