Jarosław Kaczyński przesadził. Nikt nie pomyślał, że to powie

Wikimedia Commons/Silar
Poprzednia strona

1 z 10

Następna strona

Jarosław Kaczyński nie rezygnuje z działania i systematycznie pojawia się na konwencjach wyborczych Prawa i Sprawiedliwości. Słynie z ciętego języka i budzi kontrowersje opinii publicznej. Oto co powiedział. Możecie być w szoku!

Zdaniem przeciwników, prezes PiS nie liczy się z nikim i mówi to, na co ma ochotę konsekwentnie obrażając kolejne osoby. Sam nie do końca jest w stanie godzić się z krytyką pod swoim adresem, a przykładem na to jest proces, jaki wytoczył Lechowi Wałęsie. Jakiś czas temu dwaj politycy spotkali się przed sądem. Powodem były wpisy facebookowe, które niejako podważały autorytet Kaczyńskiego i obarczały go winą za katastrofę smoleńską.

Niedawno też wizerunek Jarosława Kaczyńskiego ucierpiał ze względu na publikację taśm przez Gazetę Wyborczą. Ujawniły one m.in. powiązania prezesa PiS ze światem biznesu. Od lat próbuje kreować się na skromnego ideowca, żyjącego tylko polityką. Okazuje się, że jest inaczej, a Jarosław Kaczyński musi borykać się największymi problemami dotyczącymi jego osoby. Choć zeznania austriackiego biznesmena Geralda Birgfellnera go obciążają, polityk wydaje się niewzruszony.

Jarosław Kaczyński jest uważany za jednego z najbardziej wpływowych polityków w naszym kraju. Zawsze wyraża swoje zdanie i nie boi się mówić głośno o tym, co myśli, nawet jeżeli może to kogoś obrazić lub przeinaczyć fakty historyczne. Podczas jednego ze spotkań w Gdańsku relacjonował to, co działo się za czasów komunizmu i znacznie umniejszył zasługi Lecha Wałęsy.

- "Solidarność" sensu stricto powstała 17 września. I brał udział w tej operacji i to znaczący udział mój śp. brat. Jakiś tam malutki także i ja - powiedział prezes PiS. Po tej wypowiedzi na sali pojawiły się szepty, lecz najciekawsze dopiero miało nadejść - zasugerował prezes PiS.

Warto pamiętać, że to kropla w morzu, jeśli spojrzymy na to całościowo. Jarosław Kaczyński nie szczędzi przykrych słów w stronę opozycji czy w kwestiach, które zwyczajnie mu się nie podobają. W swojej karierze politycznej miał wiele wpadek. Oto największe z nich.

Kliknij "Następna strona".

Następna strona