Jarosław Kaczyński doświadczył w życiu wielu tragedii. Te są szczególnie bliskie jego sercu

Autor Weronika Szatkowska - 28 Grudnia 2018

Jarosław Kaczyński przeżył wiele traum i dramatów. Niewielu zdaje sobie sprawę, jak wiele ich było i jak potężne piętno na nim odcisnęły. Oto tragedie z życia prezesa PiS, które są szczególnie bliskie jego sercu.

Jarosław Kaczyński stoi na czele Prawa i Sprawiedliwości od 2001 roku, czyli od samego początku istnienia ugrupowania. Większość jego zwolenników uważa go za najbardziej pewnego obecnie przywódcę na krajowej scenie politycznej. Wśród nich panuje wręcz przekonanie, że nikt nie jest w stanie zastąpić Kaczyńskiego. W innym przypadku PiS będzie narażony na podziały i, w najgorszym wypadku, na rozpad.

Prezes PiS przechodzi ostatnio wyjątkowo ciężki okres w swoim życiu. Ma za sobą przegraną w wyborach samorządowych w największych miastach. Musi tłumaczyć swoją formację z wpadek premiera Mateusza Morawieckiego, afery taśmowej i afery KNF. Działacze PiS obawiają się, że wybory do europarlamentu obnażą negatywne nastroje wśród polskich obywateli. Nikt nie wie, czy PiS-owi uda się zachować sympatię wystarczającej liczby wyborców.

Jarosław Kaczyński prowadzi swoją politykę w bardzo nietypowy sposób. Wiele decyzji podejmuje sam w swoim mieszkaniu przy ulicy Wilczej i zazwyczaj jest niezwykle pewny swoich wyborów. W świecie polityki osiągnął już chyba wszystko. Uważa się go za jedną z najbardziej wpływowych osób w naszym państwie. Sam fakt, że trzyma ster partii rządzącej, ma ogromne znaczenie.

Kaczyńskiego uważa się za osobę bardzo samotną. Mieszka sam z kotem, nie ma żony, ani dzieci, stracił najbliższe mu osoby. Przeżył wiele traum, o których nie lubi mówić. Miał niezbyt zażyłą relację z ojcem, co mogło wpłynąć na jego dalsze życie. Jego brat Lech był ulubieńcem taty i to on spędzał z nim najwięcej czasu. Jarosław często się z ojcem spierał, nie miał z nim wspólnych tematów. Wyróżniał się niepokornym charakterem.

Czy jego przejścia mają wpływ na jego decyzje polityczne? Co przeżył i jak dużo go to kosztowało? Jarosław Kaczyński jest bardzo doświadczony przez los. Oto jego największe życiowe dramaty.

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News