Jarosław Kaczyński chciał to załatwić po cichu. Szokujące fakty ujrzały światło dzienne, ostatnia strona zwala z nóg

Jarosław Kaczyński
YouTube / Telewizja Republika Kalendarz Historyczny
Wstecz

1 z 11

Dalej

Jarosław Kaczyński, jak wynika z ustaleń Gazety Wyborczej, planował budowę wieżowców na jednej z warszawskich ulic. Z opublikowanych taśm można wywnioskować, że prezes Prawa i Sprawiedliwości miał bardzo ambitne plany, które realizował, dopóki władze stolicy nie wstrzymały prac. Jak się okazuje, to tylko jedno z nielicznych tajemniczych przedsięwzięć polityka. Przedstawiamy kontrowersyjne projekty brata Lecha Kaczyńskiego, które wolałby trzymać w tajemnicy.

Jarosław Kaczyński chciał wybudować dwa bliźniacze wieżowce na jednej z warszawskich ulic. Plany dotyczące tego przedsięwzięcia zostały ujawnione w nagraniach, do których dotarła Gazeta Wyborcza. Budowle, które miały nosić miano K-Towers, miały znaleźć się w stolicy, a działka, na której planowano ich budowę, należy do łączonej od lat z politykami Prawa i Sprawiedliwości spółki Srebrna.

Treść taśm ujawnionych przez dziennik wskazuje, że w rozmowach na temat inwestycji brały udział przynajmniej cztery osoby. Wśród nich znajdowały się wpływowe postacie, które, jak się okazało, są w jakiś sposób spokrewnione z prezesem Prawa i Sprawiedliwości. Szacuje się, że całe przedsięwzięcie było warte miliardy. Kredytu, jak i pokrycia kosztów związanych z przygotowaniami miał udzielić zaprzyjaźniony bank. Dziennikarze Gazety Wyborczej dotarli również do informacji, które wskazują na to, że prawnicy spółki odpowiedzialnej za realizację, złożyli zawiadomienie do prokuratury, donosząc na prezesa PiS.

Razem z redakcją Pikio przedstawiamy najbardziej szokujące tajemnice, które skrywał Jarosław Kaczyński.

Kliknij "Następna Strona".

 

Następna strona