Co na obiad je prezes Kaczyński? Ulubione dania światowych przywódców

Jarosław Kaczyński
Materiały własne
Reklama
Wstecz

1 z 16

Dalej

Jarosław Kaczyński, podobnie jak inni, wysoko postawieni politycy, ma swoje ulubione potrawy, bez których nie wyobraża sobie dnia. Smażona kiełbasa, żeberka w sosie i lody pistacjowe to tylko nieduża część dań, w jakich lubują się najwięksi światowi przywódcy. Wielu z nich ma swoich prywatnych szefów kuchni, gotujących zgodnie z ich wysublimowanymi preferencjami. Okazuje się, że często przedkładają proste potrawy nad te bardziej wyszukane. Co jada na obiad prezes Prawa i Sprawiedliwości? Oto ulubione dania światowych przywódców.

Jarosław Kaczyński może do woli przebierać w kartach restauracji i kosztować pysznych dań. Jego pensja oraz dorobek pozwalają na nieograniczanie się w cenach oraz zamawianiu nawet najdroższych potraw, na które wielu z nas z pewnością nie chciałoby tracić pieniędzy. Jak się jednak okazuje, prezes PiS woli klasyczną, polską kuchnię - nie lubi wymyślnych i nowoczesnych dań, a nawet stroni od zagranicznej kuchni, chętnie zachwalając polskie tradycje kulinarne, które zresztą kochają miliony z nas.

Podobnie jest zresztą również z innymi, światowymi przywódcami, którzy - ku zdziwieniu wszystkich - nie jadają codziennie owoców morza i kawioru, lecz wybierają bardziej przyziemne potrawy. Niektórzy ubóstwiają dania typu fast food, które dla wielu przeciętnych Polaków mogą wydawać się nieodpowiednie dla światowych liderów. Ciężko w końcu wyobrazić sobie najważniejszych prezydentów siedzących w tego typu barze, gdy zagryza średniej jakości hamburgera, popijając go colą - tak jednak bardzo często się dzieje

. Znajdą się wśród nich też wielbiciele kuchni wegetariańskiej i wegańskiej, które swoją drogą w ostatnim czasie cieszą się wyjątkową popularnością na całym globie. Światowi przywódcy mają bardzo często całą masę obowiązków, ale nie odmówią sobie chwili przyjemności w restauracji, spożywając ulubione potrawy. Nie bez powodu mówi się w końcu, że jedzenie jest jedną z największych przyjemności, jakie mogą nas spotkać w życiu. Odpowiednia dieta odpowiada również za dobry stan zdrowia, co jest szczególnie ważne w przypadku tak wysoko postawionych osób - bezustanny stres oraz nadmiar obowiązków, bez odpowiedniego wyżywienia, mógłby doprowadzić do znacznego osłabienia organizmu. 

Jarosław Kaczyński nie kryje się z tym, że ma jedno ulubione danie, które ma dla niego wyjątkowe znaczenie i jest oczywiście związane z tradycją kulinarną naszego kraju. Prezes Prawa i Sprawiedliwości otwarcie przyznaje, że nie lubi wprowadzać niepotrzebnych zmian w swoim jadłospisie. Wśród ludzi panuje przekonanie, że wysoko postawieni politycy często przebierają w kartach restauracji i każdy posiłek to suto zakrapiana uczta królewska, lecz w tym przypadku jest nieco inaczej. Oto galeria pokazująca prawdę, która jest daleka od tych przekonań. Będziecie zaskoczeni tym, jak proste potrawy wybierają światowi przywódcy.

Kliknij "Następna strona".

Następna strona