Co na obiad je prezes Kaczyński? Ulubione dania światowych przywódców

Autor Michał Kubacki - 9 Czerwca 2019

Jarosław Kaczyński, podobnie jak inni, wysoko postawieni politycy, ma swoje ulubione potrawy, bez których nie wyobraża sobie dnia. Smażona kiełbasa, żeberka w sosie i lody pistacjowe to tylko nieduża część dań, w jakich lubują się najwięksi światowi przywódcy. Wielu z nich ma swoich prywatnych szefów kuchni, gotujących zgodnie z ich wysublimowanymi preferencjami. Okazuje się, że często przedkładają proste potrawy nad te bardziej wyszukane. Co jada na obiad prezes Prawa i Sprawiedliwości? Oto ulubione dania światowych przywódców.

Jarosław Kaczyński może do woli przebierać w kartach restauracji i kosztować pysznych dań. Jego pensja oraz dorobek pozwalają na nieograniczanie się w cenach oraz zamawianiu nawet najdroższych potraw, na które wielu z nas z pewnością nie chciałoby tracić pieniędzy. Jak się jednak okazuje, prezes PiS woli klasyczną, polską kuchnię - nie lubi wymyślnych i nowoczesnych dań, a nawet stroni od zagranicznej kuchni, chętnie zachwalając polskie tradycje kulinarne, które zresztą kochają miliony z nas.

Podobnie jest zresztą również z innymi, światowymi przywódcami, którzy - ku zdziwieniu wszystkich - nie jadają codziennie owoców morza i kawioru, lecz wybierają bardziej przyziemne potrawy. Niektórzy ubóstwiają dania typu fast food, które dla wielu przeciętnych Polaków mogą wydawać się nieodpowiednie dla światowych liderów. Ciężko w końcu wyobrazić sobie najważniejszych prezydentów siedzących w tego typu barze, gdy zagryza średniej jakości hamburgera, popijając go colą - tak jednak bardzo często się dzieje

. Znajdą się wśród nich też wielbiciele kuchni wegetariańskiej i wegańskiej, które swoją drogą w ostatnim czasie cieszą się wyjątkową popularnością na całym globie. Światowi przywódcy mają bardzo często całą masę obowiązków, ale nie odmówią sobie chwili przyjemności w restauracji, spożywając ulubione potrawy. Nie bez powodu mówi się w końcu, że jedzenie jest jedną z największych przyjemności, jakie mogą nas spotkać w życiu. Odpowiednia dieta odpowiada również za dobry stan zdrowia, co jest szczególnie ważne w przypadku tak wysoko postawionych osób - bezustanny stres oraz nadmiar obowiązków, bez odpowiedniego wyżywienia, mógłby doprowadzić do znacznego osłabienia organizmu.

Jarosław Kaczyński nie kryje się z tym, że ma jedno ulubione danie, które ma dla niego wyjątkowe znaczenie i jest oczywiście związane z tradycją kulinarną naszego kraju. Prezes Prawa i Sprawiedliwości otwarcie przyznaje, że nie lubi wprowadzać niepotrzebnych zmian w swoim jadłospisie. Wśród ludzi panuje przekonanie, że wysoko postawieni politycy często przebierają w kartach restauracji i każdy posiłek to suto zakrapiana uczta królewska, lecz w tym przypadku jest nieco inaczej. Oto galeria pokazująca prawdę, która jest daleka od tych przekonań. Będziecie zaskoczeni tym, jak proste potrawy wybierają światowi przywódcy.

Kliknij "Następna strona".

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News