Jaką emeryturę będzie miał Kaczyński? Świadczenia polityków przyprawiają o zawrót głowy

Jarosław Kaczyński
Pixabay.com
Wstecz

1 z 11

Dalej

Jarosław Kaczyński od pewnego czasu jest emerytem. Wiadomo, ile wynosi emerytura prezesa Prawa i Sprawiedliwości, ponieważ informacje o jego przychodach są zawarte w oświadczeniu majątkowym. Czymś, co wzbudza nieco większą ciekawość i zastanowienie jest jednak to, że emerytura Kaczyńskiego jest dużo wyższa niż wielu innych Polaków. Świadczenia emerytalne polityków wyglądają kosmicznie. Przedstawiamy kwoty świadczeń, które przyprawiają o zawrót głowy.

Jarosław Kaczyński na emeryturę przeszedł w 2016 roku, po ukończeniu 67 lat. Sam moment decyzji Kaczyńskiego o zostaniu emerytem był kluczowy. Prezes PiS urodził się 18 czerwca 1949 roku i już w czerwcu trzy lata temu, chciał złożyć wniosek o emeryturę, doradcy ZUS poradzili mu jednak, żeby się wstrzymał i trochę poczekał, a dokładniej, żeby poczekał miesiąc. Dzięki temu, że Jarosław uzbroił się w cierpliwość, ma teraz wyższe świadczenie, a tysiące seniorów z całego kraju mogą mu jedynie zazdrościć. Gdyby Polacy dostawali takie kwoty, na pewno głosów krytycznych dotyczących świadczeń emerytalnych byłoby zdecydowanie mniej, niż obecnie. 

Chodzi o ustawę emerytalną, zgodnie z którą, kto przechodzi na emeryturę od stycznia do maja albo od lipca do grudnia, tego emerytura podlega waloryzacji rocznej i kwartalnej, z kolei ten, kto przechodzi na emeryturę w czerwcu, podlega tylko waloryzacji rocznej. Dzięki temu w praktyce senior otrzymuje więcej pieniędzy, które może spożytkować na niezbędne leki, opłaty czy środki konieczne do życia. 

Kwota, jaka co miesiąc wpływa na konto polityka, przyprawia o zawrót głowy. Można się domyślić, że gdyby złożył wniosek nawet w czerwcu to i tak zwykły szary człowiek mógłby tylko pomarzyć o tak wysokim świadczeniu, jakie otrzymuje Jarosław. Z każdej strony słychać ciągłe narzekania emerytów na stawki, które rzeczywiście w bardzo wielu przypadkach są dramatycznie niskie i ciężko sobie wyobrazić, by miały starczyć na godne i dostatnie życie bez zmartwień. Choć emerytura to czas, w którym powinniśmy odpoczywać po przepracowaniu wielu lat swojego życia, obecnie wielu seniorów musi sobie dorabiać, by starczyło im na podstawowe wydatki. Okazuje się, że politycy takich problemów nie mają, bowiem ich stawki są imponujące i na pewno tysiące przeciętnych seniorów przyprawiłyby o zawrót głowy. 

Pozostali politycy również nie mogą narzekać na wysokość swoich emerytur, okazuje się bowiem, że nie tylko Jarosław Kaczyński poszczycić się może imponującym świadczeniem otrzymywanym każdego miesiąca z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.. Nawet jeśli przez całą karierę nie odłożyli wystarczającej ilości pieniędzy, to z takimi kwotami na spokojnie mogą przeżyć, bez konieczności odliczania dni do przyjścia przelewu. Przedstawiamy szokujące kwoty, które ZUS wypłaca politykom.

Kliknij "Następna Strona".

 

Następna strona