Największe polityczne afery ostatnich czasów. O wielu z nich nie mówiło się głośno, nr 6 to gruba przesada

Autor Andżelika Wróblewska - 8 Sierpnia 2019

Jarosław Kaczyński na posiedzeniu klubu PiS w Jachrance przekonywał, że absolutnie nie można utożsamiać Prawa i Sprawiedliwości z poprzednikami. Afery z czasów PO-PSL jego zdaniem były tolerowane i znacznie większe, niż obecne. Nie ma jednak partii, która na swojej drodze nie miałaby potknięć i głośnych afer, które nie obeszły się bez echa i bulwersu opinii publicznej. Przedstawiamy najgłośniejsze afery polityczne ostatnich czasów, a o niektórych z nich mogliście nie wiedzieć.

Jarosław Kaczyński groził w Jachrance pod koniec 2018 roku, że jeśli dojdzie do sytuacji, w której PiS nie wygra wyborów, to do władzy dojdą siły polityczne, które zerwą z zasadami demokracji i prawa wobec przeciwników politycznych. Stwierdził także, że zwycięstwo jest zadaniem trudnym, bo „wszędzie trudno jest uzyskać większość na jednej liście wyborczej, a szczególnie w Polsce”. W naszym kraju od lat trwa „ostry spór polityczny”, ale według Kaczyńskiego tylko jedna strona sporu uznaje reguły demokracji i praworządności i jest to właśnie PiS. Opozycja ma z kolei poparcie większości mediów, a także czynników międzynarodowych, dlatego, jak twierdzi brat zmarłego Lecha, „może kłamać, kłamać, kłamać”.

Jarosław Kaczyński przekonywał, że nieprawdą jest, że PiS kiedykolwiek miałby łamać konstytucję. Za to jego zdaniem konstytucja została złamana przez PO za czasów sprawowania przez nich rządów. Jednym z dowodów potwierdzających jego teorię miało być nominowanie awansem sędziów Trybunału Konstytucyjnego. Prezes Prawa i Sprawiedliwości twierdził również, że o wielu aferach z lat 2007-15 „piszą internauci” i że rząd PO-PSL w ogóle kojarzy się z aferami, ale część polskiego społeczeństwa jest od tych informacji odcięta.

Wspomniał również o przypadkach, gdy jego zdaniem poprzednia władza łamała prawa obywatelskie: wymienił wymierzoną w kiboli akcję „Widelec”, wtargnięcie służb do domu internauty, który stworzył grę o prezydencie Komorowskim, oraz wejście służb do redakcji tygodnika „Wprost”, która opublikowała nagrania polityków z restauracji Sowa & Przyjaciele.

W kwestii afer zdecydowanie żadna z partii nie może nazwać się niewinną. Co chwile na jaw wychodzą różne informacje, które lądują jako nagłówki tabloidów, a politycy szukają czegoś na swoje usprawiedliwienie.

Do czerwoności rozgrzał kraj fakt podania się do dymisji Kuchcińskiego, wokół którego ostatnio aż wrzało od licznych oskarżeń związanych z wyraźnym nadużyciem swoich przywilejów. Według wielu krok, który zdecydował się podjąć, nie był do końca jego własnym wyborem, tak jak sugerował. Spekuluje się, że został zmuszony do podjęcia takiej decyzji. Mężczyzna niestety odmówił odpowiedzi na pytania dziennikarzy, zatem cała ta sprawa pozostaje owiana tajemnicą.

Razem z redakcją Pikio przypominamy najgłośniejsze afery polityczne ostatnich czasów, o niektórych z nich mogliście wcześniej nie wiedzieć.

Kliknij "Następna Strona" żeby sprawdzić, co mogło umknąć Waszej uwadze.


ZOBACZ TAKŻE:
1. Wyciekły zdjęcia z najnowszego filmu Vegi. Wiemy jak wygląda Kaczyński i Pawłowicz, przy numerze 7 posikacie się ze śmiechu
2. Samobójstwo czy zatajony mord? Wstrząsające teorie spiskowe o śmierci Andrzeja Leppera, ostatnia mrozi krew żyłach
3. Kim jest mąż Beaty Szydło? 10 szokujących faktów z rodzinnego życia byłej premier, o tym wolałaby nie mówić

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News