Jan Paweł II i tajemnice jego życia. Co skrywał papież Polak

Autor Weronika Szatkowska - 13 Listopada 2018

Jan Paweł II był pierwszym papieżem Polakiem, filozofem, pedagogiem, mistykiem i wszechstronnie uzdolnionym duchownym. Pasjonował się poezją polską, teatrem i tworzeniem scenariuszy. Pisał dramaty, występując pod pseudonimem Andrzej Jawień. Dzięki swojej pozycji wywarł ogromny wpływ na politykę XX wieku. Jest jednak wiele rzeczy, o których mówił niechętnie. Oto najskrytsze sekrety polskiego papieża, Jana Pawła II.

Urodzony w Polsce w 1920 roku, Karol Wojtyła wychowywał się w burzliwych czasach. Jako młody człowiek przeżył brutalną nazistowską okupację Polski. Był świadkiem wielu okrucieństw. To właśnie w czasie wojny podjął decyzję o rozpoczęciu nauki w seminarium duchownym i musiał robić to potajemnie. Wtedy też próbował pomagać żydowskim przyjaciołom w ucieczce przed prześladowaniami.

Po klęsce hitlerowskich Niemiec, ​​w Polsce zapanował nowy ustrój społeczno-gospodarczy. Wojtyła był często podsłuchiwany przez urzędników państwowych. Mimo to, młody duchowny zyskał dobrą reputację. Był inteligentny, charyzmatyczny i inspirował wielu swoich młodych studentów. Szybko awansował w strukturach Kościoła katolickiego. W wieku 38 lat został najmłodszym biskupem w Polsce.

W 1978 r. po śmierci papieża Pawła VI i Jana Pawła I (po zaledwie 33 dniach) Karol został wybrany na papieża, jednocześnie stając się jedną z najmłodszych głów Kościoła w dziejach. Jego pierwsza wizyta w ojczystym kraju w 1978 r. wzbudziła sensację i zebrała nieprzebrane tłumy. Uznano wtedy, że inicjuje on ruch solidarnościowy i zapewnia moralne wsparcie tym, którzy pragną położyć kres sowieckiej władzy.

Podczas swojego pontyfikatu odwiedził Lourdes i Fatimę. W 1981 r. podczas próby zamachu został postrzelony, jednak przeżył. Uznawał, że nie zmarł tylko dzięki interwencji Matki Bożej Fatimskiej, zauważając, że stało się to w sześćdziesiątą rocznicę objawień fatimskich. Był pierwszym papieżem, który miał zamieszczone inicjały Matki Bożej na swoim sztandarze.

Bez wątpienia to jedna z najważniejszych postaci nie tylko dla historii Polski, ale i całego świata. Istnieje jednak kilka faktów, o których nieczęsto wspominał. Razem z redakcją Pikio, ukazujemy wizerunek Jana Pawła II w zupełnie innym świetle. Oto jego najskrytsze tajemnice i fakty, których nie znacie.

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News