Cuda Jana Pawła II. Aż trudno uwierzyć, że to stało się naprawdę

Jan Paweł II
Kadr z filmu dokumentalnego TVP1
Reklama
Wstecz

1 z 10

Dalej

Jan Paweł II jest jednym z najbardziej znanych Polaków na świecie. O jego zasługach opowiada się już niemal legendy. Papież zasłynął z wielu podróży misyjnych, życzliwości i dobroci. Potrafił przebaczać jak nikt inny. Wybaczył nawet osobie, która próbowała go zamordować. Niewiele osób zdaje sobie z tego sprawę, ale w jego historii jest kilka niewyjaśnionych wydarzeń, podczas których dokonał on niezwykłych rzeczy. Przedstawiamy cuda Jana Pawła II, które zdarzyły się naprawdę.

Jan Paweł II to jeden z najbardziej rozpoznawalnych Polaków na świecie, o którym mówiono w niemal każdym miejscu na ziemi. Dla wielu był ogromną inspiracją. Przez lata swojej kadencji próbował zjednoczyć wszystkie narody i połączyć społeczeństwo w jedno solidarne ugrupowanie, niezależnie od wyznania religijnego czy rasy. Był pierwszym papieżem, który odwiedził podczas swoich podróży apostolskich 129 krajów. W trakcie trwania pontyfikatu beatyfikował 1340 osób i kanonizował 483, co jest rekordem, ponieważ liczba jest większa niż suma dokonań pięciu poprzednich papieży. Był też pierwszym papieżem spoza Włoch od 1522 roku oraz papieżem o najdłuższej kadencji od roku 1846.

Jan Paweł II znany był ze swoich niezwykłych dokonań. Wiele osób podziwiało go i stawiało za przykład świętego. Został pośmiertnie kanonizowany, czyli uznany za świętego. Ze względu na cuda, których dokonywał, wielu odzyskało dawne zdrowie. Przedstawiamy dowody na cuda Jana Pawła II, w które aż trudno uwierzyć.

Kliknij "Następna strona"

Następna strona