Ostatnie słowa Jana Pawła II mogą przerażać. Nie był jedyny, tajemnicze ostatnie pożegnania

Jan Paweł II
.
Reklama
Wstecz

1 z 17

Dalej

Jan Paweł II zmarł 2 kwietnia 2005 roku o godzinie 21:37 w swoim prywatnym apartamencie. Ostatnie godziny Ojca Świętego upłynęły na nieustannej modlitwie wszystkich osób czuwających przy jego łóżku. Słowa, które wypowiedział jako ostatnie, wstrząsnęły wszystkimi. Nie tylko jego pożegnanie daje jednak do myślenia.

Jan Paweł II pożegnał się w sposób, który zaskoczył wszystkich. Chyba nie tak wyobrażali sobie wierni ostatnie słowa Papieża Polaka. W chwili jego śmierci obecni przy nim byli obaj sekretarze osobiści, trzy polskie zakonnice służebnice Najświętszego Serca Jezusowego, osobisty lekarz Papieża, doktor Renato Buzzonetti wraz z dwoma lekarzami, Alessandro Barellim i Ciro D'Allo oraz dwaj dyżurujący pielęgniarze. To właśnie oni zdradzili, jak brzmiały ostatnie słowa Jana Pawła II. Wierni nie mogli w nie uwierzyć, przez lata zastanawiali się, co Ojciec Święty miał na myśli.

Pożegnanie zawsze jest jednym z najtrudniejszych momentów. Na łożu śmierci człowiekowi przypominają się nawet najdalsze wspomnienia, które wydawałoby się, że wyparł wiele lat temu. Stąd ostatnie słowa bardzo często budzą zaskoczenie wśród osób towarzyszących im w tym momencie. Wiele znanych osób wypowiedziało słowa tak dziwne, że spędzały one sen z powiek osobom, które próbowały zrozumieć, co ich autorzy mieli na myśli.

Aktorzy, malarze, muzycy i wielcy przywódcy na łożu śmierci wstrząsnęli wszystkimi. Co prawda większość z nich zaskakiwała jeszcze za życia, a ich słowa często były cytowane, jednak te ostatnie zawsze zostają w pamięci najdłużej. Przedstawiamy wypowiedzi znanych osobistości na łożu śmierci. Największym zaskoczeniem jest to, co powiedział Jan Paweł II.

Kliknij "Następna Strona" żeby dowiedzieć się, co powiedzieli.

 

ZOBACZ TAKŻE:
1. Powalające zdjęcia gigantycznego kota rasy maine coon. Aż ciężko uwierzyć, jest większy od większości psów
2. Do szamponu dosypała szczyptę specyfiku, który jest w każdym domu. Opadła jej szczęka, gdy spojrzała w lustro, 9 piorunujących trików
3. Z pozoru wyglądały jak zwykłe psy. Nagle się podniosły i wtedy okazało się jak nieziemskimi są zwierzakami
4. Wsypał proszek do pieczenia do butów. Efekt przeszedł wszystkie oczekiwania, 18 zadziwiających trików
 

Następna strona