Porażające fakty nt. przyjaciółki Jana Pawła II wyszły na jaw. Wszyscy myśleli, że jest uosobieniem dobra

Jan Paweł II przyjaciółka
Wikipedia / Rob Croes
Reklama
Wstecz

1 z 7

Dalej

Jan Paweł II i matka Teresa byli przyjaciółmi

Jan Paweł II nie ukrywał w wielu swoich przemówieniach do wiernych, jakim szacunkiem darzył Matkę Teresę z Kalkuty. Papież przyjaźnił się z ubogą zakonnicą, która przeszła do historii jako założycielka zgromadzenia Misjonarek Miłości. Chociaż znana była z niesienia pomocy biednym i chorym, dziś wielu badaczy jej życiorysu podważa świętość takiego wizerunku.

- Wielokrotnie miałem okazję spotkać ją osobiście, dobrze więc pamiętam jej drobną postać, przytłoczoną brzemieniem życia, które poświęciła służbie najuboższym z ubogich, ale zawsze pełną niewyczerpanej energii wewnętrznej: energii miłości Chrystusa - powiedział Jan Paweł II na dwa dni po śmierci zakonnicy.

- Świadectwo życia Matki Teresy przypomina wszystkim, że ewangelizacyjna misja Kościoła dokonuje się poprzez miłość, karmioną modlitwą i słuchaniem Słowa Bożego - dodawał duchowny podczas mszy świętej beatyfikacyjnej Teresy, w pełni poważając jej życiowe dokonania i pracę, jaką przez lata wykonywała.

Co więc sprawiło, że tak znana i szanowana persona jest dziś postrzegana przez wielu w całkowicie inny sposób? Dlaczego podważa się dobro, z niesienia którego była znana? Odpowiedź na te pytania znajdziecie na kolejnych slajdach.

ZOBACZ TAKŻE: 

  1. Jemy je codziennie i z wielką ochotą. 12 najmocniej rakotwórczych produktów spożywczych
  2. Była gwiazdą polskiego Mam Talent, potem filmów dla dorosłych. Dzisiaj nie przypomina siebie
  3. Byli ikonami polskiej telewizji. Ich śmierć była tragiczna, okoliczności przytłaczająco smutne

Źródło: TOK FM

Następna strona