Polskie gwiazdy były przekonane, że cytują Jana Pawła II. Długo zapamiętają tę kompromitację

Jan Paweł II
.
Reklama
Wstecz

1 z 9

Dalej

Jan Paweł II zmarł w kwietniu 2005 roku w wieku 84 lat. Po wyborze w 1978 roku był pierwszym papieżem niepochodzącym z Włoch od 455 lat. Niewątpliwie zapisał się w naszej historii, jako wyjątkowa osoba. Jego postać często jest wspominana, a wielu ludzi chętnie cytuje jego mądrości. Jakiś czas temu, celebryci udostępniali na swoich profilach zdjęcie, na którym znajdował się cytat podpisany jego imieniem. Przytoczone słowa niestety do niego nie należały, o czym gwiazdy nie zdawały sobie sprawy. Tę kompromitację zapamiętają na długie lata.

Jan Paweł II był jednym z najbardziej wpływowych głów kościoła katolickiego. Wyróżniało go ogromne serce, wyrozumiałość i zrozumienie dla innych. Potrafił nawet przebaczyć osobie, która próbowała pozbawić go życia. Niejednokrotnie podkreślał, że do jego pasji należała filozofia, aktorstwo i historia. Był papieżem przez 27 lat. W czasie swojego pontyfikatu udało mu się odwiedzić rekordową liczbę państw, dzięki czemu zjednał sobie serca wielu wiernych. Do jego największych zasług przypisuje się polepszenie relacji Kościoła katolickiego z Kościołem prawosławnym, judaizmem, islamem, a także Wspólnotą Anglikańską. Zmarł w 2005 roku. Wtedy cały świat rozpaczał nad tą wielką stratą.

Jego mądre słowa do dziś są często cytowane. Stanowią dla niektórych inspirację oraz motywację. Ludzie wiele razy przyznawali, że dzięki jego cytatom odnajdują sens w życiu i ścieżkę, którą decydują się podążać. W rocznicę jego śmierci celebryci, chcąc pokazać swoim fanom, że pamiętają, zdecydowali się na udostępnienie zdjęcia z jego wizerunkiem i rzekomo jego cytatem. Spostrzegawczy obserwatorzy szybko wychwycili, że słowa znajdujące się pod zdjęciem nie są wcale słowami papieża. Artyści jednak niewiele myśląc jeden po drugim, udostępniali te same posty.

W Internecie wrzało od wyśmiewania niczego nieświadomych gwiazd. To, czyje słowa zostały przypisane Karolowi Wojtyle, rozbawiło setki tysięcy internautów. W następnych stronach naszej galerii przedstawimy Wam, do kogo należy cytowany tekst, który swoją drogą, rzeczywiście mógłby być dla kogoś w jakiś sposób motywacją, bądź mądrością.

- Nigdy nie jest za późno, żeby zacząć od nowa, żeby pójść inną drogą i raz jeszcze spróbować. Nigdy nie jest za późno, by na stacji złych zdarzeń, złapać pociąg ostatni i dojechać do marzeń - tak brzmiał ten nieszczęsny dla celebrytów cytat.

Może ktoś z Was już domyśla się, skąd pochodzą te słowa.

Kliknij "Następna Strona" i sprawdź, które gwiazdy okryły się wstydem.

 

ZOBACZ TAKŻE:
1. Małgorzata Rozenek może być dumna? Wyciekła lista kobiet, z którymi spał jej mąż, wiele znanych nazwisk
2. Ona zastąpi w TVN Agnieszkę Woźniak-Starak. Kim jest młoda piękność?
3. Rozwody słono ich kosztowały. Te polskie gwiazdy płacą kosmiczne alimenty
 

Następna strona