Najbliższy przyjaciel Jana Pawła II stał na czele pedofilskiej sekty. Fakty, o których Watykan do dzisiaj nie chce mówić głośno

Jan Paweł II
.
Reklama
Wstecz

1 z 10

Dalej

Jan Paweł II przez lata miał zatajać informacje o jednym ze swoich najlepszych przyjaciół, który bezkarnie dopuszczał się do zatrważających czynów. Fakty, o których Watykan przez lata milczał, w końcu ujrzały światło dzienne i aż w głowie się nie mieści, co tam się działo. Pedofilska sekta funkcjonowała przez lata i mimo licznych skarg, nikt nie reagował. Prawda jest naprawdę przerażająca.

Jan Paweł II według wielu zatajał informacje związane ze swoim przyjacielem, Marcialem Macielem. Duchowny został bez cienia wątpliwości nazwany najbardziej demoniczną postacią, którą przez ostatnie pięćdziesiąt lat stworzył i pielęgnował kościół katolicki. Stał na czele sekty pedofilskiej, która funkcjonowała przez długie lata. Lista jego ofiar zdążyła osiągnąć niebywałą ilość poszkodowanych, aż ciężko uwierzyć w to, że przez ten cały czas był pod ochroną Jana Pawła II, Stanisława Dziwisza i kardynała sekretarza stanu Angelo Sodana.

Minister spraw wewnętrznych współpracujący z papieżem Polakiem po latach postanowił zabrać głos w tej sprawie.

- Jan Paweł II pierwszy raz spotkał Marciala Maciela podczas swojej podróży do Meksyku w 1979 roku. Była to zresztą pierwsza zagraniczna podróż nowego papieża, tuż po elekcji. Jan Paweł II oceniał go pozytywnie. Legioniści Chrystusa byli bardzo skuteczną organizacją, rekrutowali wielu nowych seminarzystów. Prawda jednak jest taka, że o pedofilii nie wiedzieliśmy. Jakieś wątpliwości, jakieś plotki zaczęły się dopiero pod koniec pontyfikatu Jana Pawła II - wyznaje mężczyzna.

Inni również potwierdzają jego wersję, według której zupełnie nie wiedzieli, kim jest Marcial Maciel oprócz tego, że jest założycielem Legionu Chrystusa. Jego organizacja początkowo była sceptycznie traktowana ze względu na swój typowo sekciarski charakter. Jednak ciesząca się uznaniem przez papieża, zaczęła być coraz bardziej propagowana. Po latach dopiero okazało się, że tak naprawdę była to tylko przykrywka, dzięki której Maciel mógł spełniać swoje seksualne zachcianki.

Po latach na jaw wyszły fakty, o których Watykan milczał przez lata. Na samą myśl o tym, co tam się działo, można zblednąć. Przedstawiamy, jak to wszystko wyglądało. Prawda jest okrutna.

Kliknij Następna Strona, żeby dowiedzieć się więcej.

 

ZOBACZ TAKŻE:
1. Młoda kobieta w ciąży poszła na kontrolne badanie. Wynik USG poraził lekarzy, natychmiast przeprowadzono operację
2. Przerażona mama zobaczyła, że doberman ciągnie jej małą córkę przez ogródek. Musiała natychmiast reagować, miała niewiele czasu
3. Wszyscy myśleli, że opętał ją szatan. Dopiero na intensywnej terapii odkryli, co działo się z jej mózgiem, tylko dla ludzi o mocnych nerwach
4. Horoskop na 2020 rok niejednego zetnie z nóg. Choroby i wielkie zmiany w miłości
 

Następna strona