Szokujące kompromitacje w "Jaka to melodia". To się będzie ciągnąć za nimi latami

Jaka to melodia - Norbi
Youtube.com/TV 24 /7 PL
Wstecz

1 z 10

Dalej

“Jaka to melodia” to już prawdziwy klasyk wśród polskich teleturniejów muzycznych. W ciągu dwudziestu jeden lat od emisji pierwszego odcinka realizatorom zdarzyło się wiele wpadek, z których nieliczne zapisały się w historii programu. W ostatnim czasie szczególnie dużo mówi się na temat tych, których bohaterem stał się nowy prowadzący, Norbi.

Program “Jaka to melodia” przeszedł niedawno rewolucyjne zmiany. Odświeżenie szaty graficznej i zmiana wystroju studia nie wywołały tak wielkich kontrowersji, jak sama zmiana gospodarza. Roberta Janowskiego, który prowadził teleturniej niemal od samego początku, zastąpił popularny piosenkarz Norbert “Norbi” Dudziuk. Oznaczało to oczywiście całkowitą zmianę stylu prowadzenia programu, wynikającą głównie z odmiennych osobowości poprzedniego i obecnego prowadzącego.

Statystyki wskazują, że średnia oglądalność programu po zmianach znacznie się zmniejszyła. Pierwsze odcinki nowej odsłony teleturnieju między wrześniem ub.r. a początkiem lutego br. oglądało średnio ponad 400 tys. widzów mniej. Może to sugerować, że klasyk w nowej wersji nie wzbudził jednak oczekiwanego zainteresowania nowych odbiorców, w tym młodzieży. Trudno jednak jednoznacznie ocenić efekt wprowadzonych zmian po tak krótkim czasie. Niewykluczone, że trend jeszcze się zmieni, a Norbi będzie triumfował.

Niezależnie od ostatnich zmian w teleturnieju i ich skutków “Jaka to melodia” pozostaje jednym z najważniejszych programów muzycznych w historii polskiej telewizji. Format, wzorowany na amerykańskim “Name That Tune”, przetrwał na antenie TVP1 już ponad dwie dekady. Tak długi okres emisji niezaprzeczalnie świadczy o sukcesie produkcji.

Stworzenie show, które zdoła utrzymać względnie wysoką oglądalność przez kolejne dziesięciolecia, nie należy w końcu do zadań łatwych. Wiele programów, które były zapowiadane jako prawdziwe telewizyjne hity, kończyło się już na pierwszej serii. 

Na przestrzeni lat "Jaka to melodia" miała swoje lepsze i gorsze chwile. Do tych ostatnich możemy zaliczyć niewątpliwie liczne wpadki, do których doszło na wizji. Które z nich pamiętacie? Które Was bawią, a które irytują najbardziej? Zapraszamy do galerii, w której zebraliśmy te najgłośniejsze.

Kliknij “Następna strona”.

Następna strona