Wbił ci się kleszcz? Pod żadnym pozorem nie rób kilku rzeczy, możesz poważnie sobie zaszkodzić

Autor Agata Jaroszewska - 11 Czerwca 2020

Nadszedł sezon długich spacerów i wyjazdów za miasto, dlatego warto wiedzieć, jak usunąć kleszcza. Niestety według najnowszych badań już nie tylko w lasach możemy być narażeni na kontakt z tym pajęczakiem, gdyż kleszcze to coraz większy problem miast. Krąży wiele nieprawdziwych informacji, dotyczących tego jak postępować w przypadku zauważenia go w swoim ciele i warto wiedzieć, które rady włożyć między bajki.

[view-gallery id=411417]

Właściwe postępowanie w przypadku złapania tego małego pasożyta jest niezwykle ważne. Wiedza na temat tego jak usunąć kleszcza powinna być powszechna, ponieważ niewłaściwe zabiegi mogą sprawić, że zwiększymy swoje szanse zachorowania na boreliozę. Ponieważ kleszcz dysponuje specjalnym płynem, który znajduje się w jego aparacie gębowym, nie czujemy momentu ugryzienia, dopiero zwiększając swoje rozmiary pajęczak staje się łatwy do zauważenia. Jeśli widzisz go na swoim ciele, pod żadnym pozorem nie rób kilku rzeczy, ponieważ możesz sobie zaszkodzić.

Po pierwsze ważny jest czas, nigdy nie odkładaj pozbycia się kleszcza ze swojego ciała na później. Im krócej znajduje się on w twojej skórze tym mniejsze jest prawdopodobieństwo, że przekaże on jakiekolwiek wirusy lub wywoła reakcję alergiczną. Nawet do 40 proc. tych pasożytów przenosić może różnego rodzaju groźne patogeny.

Kliknij "Następna strona", aby dowiedzieć się więcej na temat tego jak usunąć kleszcza

Zobacz także:

  1. Po ciąży okropnie przytyła, wytykali ją palcami. Dzisiaj ciężko oderwać od niej wzrok, przeszła ogromną metamorfozę
  2. Sprzedali dom i zamieszkali w starym busie. Zrobili tam mieszkanie lepsze niż Szelągowska
  3. Babcia poradziła jej, żeby włożyć pomidory do tekturowego pudełka i dodać jeden owoc. Po 12 godzinach zajrzała i zaniemówiła
  4. Pani Małgorzata wychowuje dwóch nieuleczalnie chorych synów. "Uwaga TVN" ujawniła, jak haniebnie ją potraktowano

Źródło: Medonet

[custom-embed id=4645]

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News