Przenigdy nie wyrzucaj skorupek po jajkach. Są tak cenne, że byłaby to ogromna strata

Autor Andżelika Wróblewska - 21 Listopada 2019

Jajka są bardzo często używane w niemal każdej kuchni. Niektórzy nie wyobrażają sobie bez nich pierwszego posiłku. Jajecznica i omlety tak mocno weszły w śniadaniowe przyzwyczajenia ludzi, że dosłownie zapomnieli oni o innych pomysłach na ten posiłek. Warto jednak pamiętać o tym, żeby nie wyrzucać skorupek, ponieważ ich właściwości są naprawdę niesamowite. Nawet nie zdajemy sobie sprawy, jakim skarbem są te odpady. Przedstawiamy 9 zaskakujących korzyści, które sprawią, że już nigdy nie wyrzucisz skorupek do kosza na śmieci.

Jajka są przede wszystkim źródłem pełnowartościowego białka, które jest łatwo przyswajane przez organizm. Jest to białko wzorcowe, zawierające wszystkie aminokwasy, w tym te najbardziej niezbędne, których organizm nie potrafi sam wyprodukować. Dlatego właśnie są tak istotne w każdej diecie. Ponadto stanowią także bogate źródło witaminy A, E, D i K oraz witamin z grupy B i składników mineralnych, takich jak fosfor, potas, soda, wapń, żelazo, magnez, miedź, cynk i selen. Jedzenie ich wiąże się z licznymi korzyściami dla naszego organizmu.

Mało osób zdaje sobie jednak sprawę z tego, ile korzystnych właściwości mają ich skorupki, które za każdym razem lądują w koszu na śmieci. W skorupce znajduje się nie tylko węglan wapnia, ale również wszystkie niezbędne dla organizmu makro- i mikroelementy takie jak, miedź, fluor, żelazo, mangan, molibden, siarka, krzem, cynk i inne.

Można je wykorzystać na wiele sposobów, a ich niesamowite działanie może zaskoczyć wszystkich. Kiedy dowiecie się o tych 9 korzyściach, z pewnością już nigdy więcej się ich nie pozbędziecie.

Kliknij "Następna Strona", aby poznać 9 niesamowitych zastosowań skorupek.

ZOBACZ TAKŻE:
1. 20 psów z niewyobrażalnie unikatową sierścią. Zdjęcia ujawniają jak cenne są to zwierzaki
2. 12 niesamowitych zdjęć przeźroczystych zwierząt. O większości z nich nawet nie miałeś pojęcia!
3. Aż trudno uwierzyć, że to było tak dawno! 10 kultowych rzeczy z lat 90., za którymi każdy tęskni
4. Wszyscy uciekali od "najwstrętniejszego" psa w mieście. Zmienił się w słodziaka po interwencji jednej rodziny

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News