Polacy go uwielbiali, wróżono mu wielką karierę. Nagła, tajemnicza śmierć aktora do dziś budzi pytania

Jacek Zejdler nie żyje
Agencja FORUM
Wstecz

1 z 7

Dalej

Jacek Zejdler - historia polskiego Jamesa Deana

Jacek Zejdler to jedna z najbardziej enigmatycznych postaci polskiego kina. Dzięki naturalnej tajemniczości, jaką w sobie skrywał, jego aktorskie kreacje zyskiwały specjalnego, nieuchwytnego ducha. Nie bez powodu nazywano go polskim Jamesem Deanem. Obaj artyści mieli więcej wspólnego, niż mogłoby się wydawać.

Jacek Zejdler - podobnie jak James Dean - mimo rosnącej popularności zachował w sobie naturalność i nie zmienił się, co potwierdzają jego znajomi. Biorąc pod uwagę fakt, że aktor w młodym wieku zwrócił na siebie uwagę mediów i krytyki oraz szybko stał się idolem dziewcząt, można uznać to za zaskakujące. Nie każdy artysta pozostaje wobec takich okoliczności nieugięty.

Jacek Zejdler bywa także porównywany do innego polskiego aktora, Zbigniewa Cybulskiego. Obu mężczyzn charakteryzował nonszalancki styl, który był symbolem niezależności. To dlatego w latach 70. tak wielu młodych ludzi nosiło przetarte dżinsy, niedbale założone koszule flanelowe oraz pasek z dużą klamrą. Chociaż Zejdler zyskiwał rozgłos, najważniejsi pozostawali dla niego najbliżsi.

Niestety Jacek Zejdler podzielił zarówno los Jamesa Deana, jak i Zbigniewa Cybulskiego. Aktor zmarł w bardzo młodym wieku, zanim jego przygoda z kinem i teatrem zaczęła się na dobre. Do dzisiaj okoliczności śmierci Zejdlera są owiane tajemnicą. Pewne jest jedynie to, że artysta nie zdążył zrobić tak wielkiej kariery, jaką mu wróżono. W kolejnych slajdach poznacie historię Jacka.

Kliknij "Następna strona", aby dowiedzieć się, kim był Jacek Zejdler

Zobacz także:

  1. Tylko 6% Polaków potrafi poprawnie odpowiedzieć na wszystkie pytania. Najszybszy test na inteligencję ujawni całą prawdę o tobie
  2. Mama Wiśniewskiego przerwała milczenie. Wiele osób nie miało pojęcia o wielkiej tragedii
  3. Chciał mieć jak najwiecej dzieci, spłodził ich 200. Po latach straszna prawda wyszła na jaw
  4. Kopali w ziemi i nagle usłyszeli dziwny dźwięk. Gdy zobaczyli co znaleźli, zaniemówili

Źródło: Pomponik

Następna strona