Ruszyły poszukiwania Iwony Wieczorek, będzie przełom? Polacy trzymają kciuki

Iwona Wieczorek znów poszukiwana
Materiały policyjne
Wstecz

1 z 7

Dalej

Iwona Wieczorek zaginęła przed dekadą

Iwona Wieczorek zaginęła w nocy z 16 na 17 lipca 2010 roku w okolicach Parku Reagana w Gdańsku. Mimo że od tamtej chwili minęła już dekada, sprawa pozostaje niewyjaśniona. Mieszkanka Trójmiasta w chwili zaginięcia miała 19 lat. Wakacje, podczas których ślad po niej zaginął, miały być czasem wykorzystanym na zabawę z przyjaciółmi. Jesienią dziewczyna miała rozpocząć studia. W jej poszukiwania zaangażowali się policjanci, członkowie rodziny, przyjaciele, detektywi i jasnowidze. Bez skutku.

Nie ma osoby, która nie kojarzyłaby nagrania z monitoringu, na którym atrakcyjna blondynka idzie nadmorskim deptakiem w rejonie Jelitkowa, niedaleko swojego domu. Nastolatka wracała wówczas z sopockiej dyskoteki Dream Club, którą samotnie opuściła po kłótni z przyjaciółmi. Po raz ostatni nawiązała kontakt ze znajomymi pomiędzy 3 a 4 rano rano. Nikt nie wie, co stało się z dziewczyną później.

Podczas śledztwa przesłuchano setki osób, które mogły mieć jakiekolwiek powiązania z nastolatką. Niewiadomą pozostaje jednak tożsamość "mężczyzny z ręcznikiem", który szedł za Iwoną na nagraniu z kamer monitoringu. Nie pomogły liczne publikacje w mediach na całym świecie ani praca policyjnych "łowcy cieni".

Wokół sprawy narosło wiele mitów i hipotez. To jedna z najtrudniejszych zagadek, z jakimi przyszło się mierzyć polskim organom ścigania. Nie brakuje w niej dramatów, zwrotów akcji, tajemnic i kłamstw. Właśnie ruszyły kolejne poszukiwania ciała Iwony Wieczorek. Wszyscy liczą na przełom.

Kliknij "Następna strona", by dowiedzieć się więcej o poszukiwaniach

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Na pierwszej konferencji po wyborach Trzaskowski od razu przejął mikrofon. Przekazał komunikat dla wszystkich Polaków
  2. Andrzej Duda po zakończeniu wiecu powiedział kilka słów wprost do mikrofonu. Wielu poczuło się rozczarowanych
  3. Bolesna prawda wyszła dopiero po latach. Chodzi o serial „Czterej pancerni i pies”
  4. Jak złożyć protest wyborczy? Kilka prostych kroków na zgłoszenie podejrzanych działań przy wyborach

Źródło: Fakt

Następna strona