Damskie imiona, które najbardziej pociągają mężczyzn. Sprawdź, czy jesteś na tej liście

Autor Michał Kubacki - 30 Kwietnia 2019

Imię to jedna z naszych wizytówek. Są takie imiona, których dźwięk może wprawić w konkretny nastrój. Niektóre uspokajają, a niektórych brzmienia wręcz nie znosimy. Nadanie dziecku imienia może nieść za sobą w konsekwencji różne cechy charakteru. Często się zdarza, że jedna osoba jest podobną osobowością do innej o bliźniaczym imieniu. Pewne imiona kobiet działają na mężczyzn oszałamiająco i mogą doprowadzić ich do szaleństwa. Oto niektóre z nich.

Imię to coś, co otrzymujemy od naszych rodziców zaraz po urodzeniu. Bardzo często młodzi rodzice głowią się nad nim na długo przed spodziewanym porodem. Są imiona, które wprawiają w konkretne uczucia, gdy je słyszymy i powodują różne emocje. Nadając dziecku wybrane imię, możemy wpłynąć w jakiś sposób na jego przyszłe życie i na to, jak będzie postrzegane w przyszłości przez innych ludzi. Obecnie popularnym zabiegiem jest zapożyczanie imion z innych narodowości i spolszczanie ich. Znanymi przykładami są Brajan, Dżesika, Nikola i Kłentin. Takie imiona mają swoich zwolenników i przeciwników. Są też imiona staropolskie i dawno nie używane, które stopniowo wracają do łask. Coraz częściej nazywa się dzieci Jan, Stanisław, Miłosława lub Maria. Zapomina się o takich imionach jak Czesław, Kazimierz, Grażyna lub Krystyna, ponieważ młodszym rodzicom kojarzą się one ze starszymi osobami.

Czasem rodzice decydują się na imię kompletnie nieznane, bądź zapożyczone z kultury naszych czasów. Są to bardzo często kontrowersyjne wybory, które mają wielu przeciwników. Przykładem jest sytuacja, w której Urząd Stanu Cywilnego w Warszawie zaakceptował imię Yoda. Rodzice zaczerpnęli pomysł na nazwanie chłopca po zielonym bohaterze z sagi "Gwiezdne Wojny". Na świecie są dziesiątki tysięcy takich przypadków. Głośną sprawą było ostatnie zamieszanie w mediach, spowodowane decyzją rodziców, którzy zdecydowali się nazwać dziecko na cześć restauracji fast-food KFC, dzięki czemu otrzymali 11 tysięcy dolarów na edukację córki.

Imiona potrafią przywołać konkretne emocje. Zdarza się, że na sam dźwięk imienia dostajemy lekkiego dreszczu. Są imiona kobiece, które mężczyzn doprowadzają do szału. Przedstawiamy niektóre z imion damskich, które pociągają mężczyzn.

Kliknij "Następna strona".

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News