10 najmniej spotykanych polskich imion. Co najmniej 8 nie znałeś

Imię dla dziewczynki
unsplash
Reklama
Wstecz

1 z 12

Dalej

Imię dla dziewczynki i chłopca bardo rzadko spotykane

Imię dla dziewczynki czy chłopca może przynieść rodzicom wiele problemu. Wybór nie należy do najprostszych: imion jest tak wiele, że nie sposób zdecydować się na jedno, takie które podobałoby się przyszłym rodzicom. To dla nich każdego roku wznawiana jest "Wielka Księga Imion" zawierająca coraz to nowsze pomysły. 

W języku polskim imion rodzimego pochodzenia nie ma aż tak wiele. Część imion, które błędnie uznawane są za polskie, przeszło do naszego języka z słowiańskiego, a one mają jeszcze głębsze korzenie niż te imiona, które powstały na obecnych terenach naszego kraju. Wraz z imionami słowiańskimi do języka polskiego przeniknęły także imiona biblijne.

Do łask ostatnio wracają imiona dla dzieci, które kojarzą nam się z imionami dla osób ze starszego pokolenia. W przedszkolach jest coraz więcej dziewczynek z imieniem Hania czy Małgosia, a wśród chłopców od dawna rekordową popularność zdobywa imię Antoni czy Stanisław.

W galerii znalazły się imiona, które są niezmiernie rzadko spotykane. Możesz je poznać klikając "Następna Strona"

ZOBACZ TAKŻE:
1. Dziewczynka odkryła w swoim domu sekretny pokój. Po wejściu do środka oniemiała
2. Chciały tylko kupić swoje wymarzone ciuchy. 20 zdjęć, które pokazuje, że zakupy przez internet mogą zakończyć się koszmarem
3. Ktoś powinien powiedzieć im "STOP" prosto w twarz. 15 kobiet, które przesadziło z powiększaniem ust, oglądacie na własną odpowiedzialność
4. Rodzice noworodka wprowadzili 7 zasad odwiedzin u ich dziecka. Czytając listę, niejeden złapie się za głowę
 

źródło: szokujepl

Następna strona