10 imion dla dzieci, które każda mama powinna rozważyć. Trzecie ma wyjątkowe znaczenie

imię dla dziecka
Pixabay.com/PublicDomainPictures
Wstecz

1 z 12

Dalej

Imię dla dziecka - ta kwestia często spędza sen z powiek rodzicom, którzy spodziewają się dziecka. Nie chcemy przecież skrzywdzić pociechy, nadając jej imię, z którego mogą śmiać się rówieśnicy w szkole. Niektórzy idą innym tokiem rozumowania i nadają dziecku konkretne imię ze względu na jego znaczenie i cechy, jakie ze sobą niesie. Każde imię jest wyjątkowe i ma jakiś głębszy przekaz. Oto 10 imion, które warto wziąć pod uwagę przed narodzinami dziecka, trzecie z nich jest naprawdę unikalne.

Imię dla dziecka możemy wybrać na podstawie naszego gustu lub zainspirować się inną osobą, np. jakimś celebrytą lub członkiem rodziny. Wielu rodziców tak robi i swoje dzieci nazywa po seniorach rodu lub znanych osobach. Wydaje się, że popularnym zabiegiem jest nazywanie synów imionami sportowców, a córki po wokalistkach lub artystkach. Jest tak, ponieważ rodzice, nazywając swoje dziecko, chcą, aby wraz z imieniem otrzymało konkretny zestaw cech. To zjawisko zaobserwowano już wieki temu, dlatego ludzie zaczęli przypisywać imionom znaczenie. Każde imię jest unikalne i jego brzmienie przywołuje w naszych głowach wspomnienia o tym, jak osoba o tym imieniu się zachowywała.

Imię dla dziecka zwykle wybieramy na długo przed jego urodzinami. Warto jest przemyśleć wybór dla obu płci, niezależnie od tego, czy urodzi się chłopiec, czy dziewczynka. Popularną praktyką w dzisiejszych czasach są tzw. baby shower, czyli impreza organizowana przez młodych rodziców na kilka miesięcy przed spodziewanymi narodzinami. Na przyjęciu zwykle przygotowuje się oficjalne ujawnienie płci dziecka w huczny sposób, np. poprzez przygotowanie ciasta z kolorowym wnętrzem, różowym, jeśli rodzice spodziewają się dziewczynki lub niebieskim, jeśli urodzi się chłopiec. Na "baby shower" często też ujawnia się imię, które zostało wybrane dla dziecka.

Gdy zastanawiamy się nad imieniem dla dziecka, warto przejrzeć w Internecie strony, które tłumaczą dokładnie znaczenie imion. Znajdziemy tam znanych osób noszących takie imię oraz jego pochodzenie. Wspólnie z redakcją Pikio.pl, przygotowaliśmy 10 imion, które mają wyjątkowe znaczenia. Trzecia pozycja na liście to naprawdę unikatowy wybór.

Kliknij "Następna strona".

Następna strona