Kunegunda, Gniewosz, Penelopa. Najdziwniejsze imiona dla dzieci, numer 8 zakrawa o znęcanie

Imię dla dziecka
Pixabay
Reklama
Wstecz

1 z 12

Dalej

Imię dla dziecka często jest problematyczną kwestią. Zazwyczaj wybieramy imię na długo przed narodzinami. Niektóre jednak powinny być kategorycznie zabronione i skreślone z listy. Panuje teraz moda na nazywanie dzieci zagranicznymi imionami, a większość nie docenia tego, jak szeroki wachlarz pięknych imion mamy we własnym języku. Bywają też imiona, które zdecydowanie mogą odbić piętno na życiu dziecka, są dziwne bądź po prostu wyszły z mody X lat temu. Przedstawiamy listę najdziwniejszych imion, jakimi można nazwać pociechę.

Imię dla dziecka to wbrew pozorom bardzo trudna decyzja do podjęcia. Gdy stajemy przed wyborem imienia dla naszej pociechy, kierujemy się zwykle wieloma kryteriami. Obok czystego sentymentu i zwykłego "podoba/nie podoba mi się", bierzemy pod uwagę także różne inne aspekty. Często zastanawiamy się, czy imię będzie pasowało do nazwiska, czy jest w związku z tym długie, czy krótkie, czy może nosili takie dziadek, babcia lub ktoś inny bliski, kogo chcielibyśmy upamiętnić.

Moda na imiona wciąż nieustannie się zmienia. Być może kiedyś wróci na właśnie takie, jakie zdecydowaliśmy się wymienić dalej, na razie jednak są one zupełnie pomijane podczas podejmowania wyboru. Pomijamy je również dlatego, że skojarzenia i rymy, jakie im towarzyszą, budzą w nas zbyt dużo śmiechu, politowania albo zdenerwowania. Odtrącają nas bardzo często niektóre imiona ze względu na skojarzenie z poszczególnymi osobami, za którymi może niekoniecznie przepadamy i najzwyczajniej w świecie boimy się, że nasze dziecko będzie miało podobny charakter do tej osoby. Wybranie odpowiedniego imienia nierzadko spędza przyszłym rodzicom sen z powiek.

Niektóre z kolei są przez nas źle kojarzone ze względu na piosenki, w których dane imię występuje, czy też postacie z filmów, które nie zawsze są dobrymi charakterami. Jest to też kwestia bardzo często komentowana na forum publicznym, zwłaszcza jeśli chodzi o potomstwo celebrytów. Ludzie są ciekawi, jakie imię postanowili nadać swojemu dziecku znane osoby, dlatego ci coraz częściej decydują się na te bardziej wyszukane, często po prostu dziwne imiona, a ich przykładów jest mnóstwo. Młodzi rodzice muszą wziąć pod uwagę, że czasem nieodpowiednie imię może w przyszłości spowodować, że dziecko będzie z jego powodu szykanowane.

Bywa tak, że imię dla dziecka mimo tego, że jest na pozór normalne, to przysparza mu sporo niemiłych sytuacji wśród rówieśników. Przedstawiamy listę 10 najdziwniejszych imion, numer 8 jest już totalną przesadą. Kliknij "Następna Strona" żeby wiedzieć, jak zdecydowanie nie nazwać swojej pociechy.

 

ZOBACZ TAKŻE:
1. Co nam dało 500 plus? Zaskakujące efekty, slajdy 8 i 9 są wyjątkowo przykre
2. Dramatyczne wyznania gwiazd. Cierpią na psychiczne choroby, nie tylko Kasia Cichopek, ostatnią z nich zna każdy
3. Zmielone w maszynce do mięsa, uduszone w reklamówce. 10 historii śmierci dzieci, które przerażają

Następna strona

Komentarze 0

Ocena artykułu