Pożar w hospicjum zabił 4 osoby, wiele osób rannych. W sieci pokazały się poruszające zdjęcia na chwilę przed dramatem, smutny widok

Hospicjum zajęło się ogniem
facebook.com/Hospicjum ZNMP Chojnice
Reklama
Wstecz

1 z 6

Dalej

Hospicjum zajęło się ogniem

Hospicjum stanęło w płomieniach w święto Trzech Króli. Dzień wcześniej wszyscy wspólnie spędzali czas: kolędowali, łamali się opłatkiem, zasiedli do kolacji. Zdjęcia sprzed tragedii trafiły do sieci.

Hospicjum zajęło się ogniem w nocy, kiedy wszyscy smacznie spali. 6 stycznia, tuż po godzinie 3:00 nad ranem ogień zaczął rozprzestrzeniać się z ogromną siłą. Kiedy zorientowano się, co właściwie się dzieje, podjęto czynności ewakuacyjne, wezwano straż pożarną i karetki pogotowia. W działaniach brało udział 16 zastępów straży.

Niestety, 4 osoby zginęły na skutek pożaru. Wiele osób jest rannych, najnowsze doniesienia mówią o 24 osobach. 20 z nich to pacjenci, 2 kolejne osoby to pracowniczki hospicjum oraz 2 policjantów. Jeden został ranny w rękę, drugi podtruł się dymem. Wszystkich wymagających hospitalizacji przewieziono do dwóch szpitali.

Według wstępnych ustaleń powodem pożaru był niedopałek papierosa pozostawiony przez jednego z pracowników. Akcja ewakuacyjna też była trudna: drzwi były pozamykane od środka, strażacy musieli je wyważać. Zabrakło też czujników dymu.

Podopieczni hospicjum nie mogli przewidzieć, że tuż po mile spędzonym wieczorze niektórzy z nich będą musieli wręcz walczyć o życie. Po tak radosnych chwilach jak wspólna wieczerza, składanie życzeń i śpiewanie kolęd przyszedł czas na dramat.

Kliknij "Następna strona", aby zobaczyć jak spędzali czas podopieczni hospicjum niedługo przed dramatem. To straszne, niczego się nie spodziewali.

Zobacz także:

  1. Przemek Kossakowski rzadko o tym mówi, ale przeżył najgorszy dramat. Wylądował na dnie
  2. Niewiarygodne, jak kiedyś wyglądali bohaterowie Googlebox z TTV. Sylwii Bomby i Agi Kotońskiej prawie nie da się rozpoznać
  3. Horoskop chiński na Rok Szczura zadziwia precyzją. Mówi, komu poszczęści się w miłości, a kto zarobi ogromne pieniądze
  4. Niepokojące przepowiednie Krzysztofa Jackowskiego na 2020 rok. Gdy je zobaczył podczas wizji, aż złapał się za głowę

Źródło: Facebook

Następna strona