Znani politycy, którzy ujawnili swój homoseksualizm [ZDJĘCIA]

Autor Michał Kubacki - 8 Czerwca 2019

Homoseksualizm to bardzo kontrowersyjne zagadnienie w naszym kraju. Choć na całym świecie jest coraz więcej osób tolerancyjnych, w Polsce temat ten niestety wciąż wywołuje burzę za każdym razem, gdy jest poruszany. Znanych jest wiele przypadków, gejów i lesbijek, którzy osiągnęli sukces. Co ciekawe, na polu politycznym również znajdują się osoby, które otwarcie przyznają się do swojej orientacji, mimo wielu przeciwników. Przedstawiamy najbardziej znanych homoseksualistów działających na polskiej scenie politycznej.

Homoseksualizm to kontrowersyjne zagadnienie, które w naszym kraju powoduje niestety wiele afer. Są osoby, które dość nieprzychylnie wypowiadają się na temat homoseksualistów i związków osób tej orientacji, choć wydawać by się mogło, że w dzisiejszych czasach jest to już temat na tyle powszedni, że u nikogo nie powinien wywoływać większych emocji - zwłaszcza tych negatywnych. Według polityków prawicowych partii niestety jednak homoseksualizm nie ma prawa bytu, choć geje i lesbijki to najnormalniejsze osoby, które mają własne poglądy i ich orientacja nie powinna wpływać na sytuację polityczną kraju. Konflikt ten bezustannie zauważalny jest na ulicach polskich miast, gdzie regularnie dochodzi do protestów oraz parad równości, które mają uświadomić społeczeństwu oraz władzy, że równe prawa przysługują wszystkim ludziom, niezależnie od ich preferencji seksualnych.

Choć temat ten bezustannie budzi ogromne emocje, a wokół niego wybuchają kolejne afery, w polityce również jest bardzo dużo osób odmiennej orientacji, które nie wstydzą się o tym otwarcie mówić i walczyć o prawa wszystkich osób reprezentujących środowiska LGBT. Wśród polityków oczywiście znajduje się kilka kontrowersyjnych postaci, które już nie jednokrotnie wywołały swoimi ostrymi i niespodziewanymi wypowiedziami prawdziwe burze. Osoby homoseksualne odnoszą sukcesy na polu politycznym w takim samym stopniu, jak te heteroseksualne i to nikogo nie powinno dziwić, choć czasem można odnieść wrażenie, że konserwatywni politycy wciąż nie mogą się z tym pogodzić.

Dobrym przykładem do zobrazowania takiej sytuacji jest Robert Biedroń, który od jakiegoś czasu jako prezes, działa na rzecz założonej przez niego partii Wiosna. Był pierwszym otwarcie deklarującym się gejem w polskim parlamencie i niezmiennie od lat, głośno walczy o prawa środowisk LGBT, zyskując tym samym ich poparcie, szacunek oraz zaufanie. Aktywnie działa przeciwko homofobii i stara się udowodnić nie tylko kolegom z ław sejmowych, ale i wszystkim Polakom, że różnice w preferencjach seksualnych nie powinny nigdy wpływać na dyskryminację czy nietolerancję. Robert Biedroń nie jest jednak jedynym przykładem homoseksualisty, który osiągnął sukces w polityce, choć mało kto wciąż niestety zdaje sobie z tego sprawę. Przedstawiamy listę najbardziej znanych homoseksualiści, którzy zasłynęli jako politycy i starali się walczyć o równe prawa wszystkich ludzi..

Kliknij "Następna strona".

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News