Herkules z serialu emitowanego przez Polsat był bliski śmierci. Trudno go dziś poznać

Herkules choroba aktora
Wstecz

1 z 10

Dalej

Aktor z serialu "Herkules" nadawanego przez telewizję Polsat zmagał się z poważnymi problemami zdrowotnymi. Niestety, nikt nie wiedział o jego chorobie. Na początku, wszelkie informacje na ten temat były ukrywane. Świat dowiedział się, dopiero gdy artysta wydał swoją autobiografię, w której wszystko opisał. Zapraszamy do naszej galerii, z której dowiecie się m.in. jak Kevin Sorbo zmienił się przez lata.

Aktor z serialu "Herkules" emitowanego przez Polsat nie miał w życiu łatwo. Udało mu się dość szybko zyskać sławę, mimo że przygodę z aktorstwem zaczął dopiero w wieku 28 lat. Niestety, nie wszystko jednak poszło po jego myśli. Kevin Sorbo zmagał się ze straszliwą chorobą, której skutki i powikłania odczuwa do dzisiaj.

Przez lata ten fakt ten był skutecznie zatajany. Twórcy serialu nie chcieli, aby ktokolwiek wiedział o chorobie aktora. On sam najwidoczniej zgodził się na taki stan rzeczy, ponieważ o wszystkim opowiedział dopiero niecałe 20 lat później.

W 2012 roku ukazała się jego autobiografia, w której opisał swoją przeszłość i trudności, z jakimi się zmagał. Wszystko zaczęło się od bólu ręki, z którym zmagał się przez pewien czas. Mimo gruntownych badań, lekarze nie potrafili podać jednoznacznej diagnozy. Przypuszczano jedynie, że może to być kontuzja związana z jakimś starym urazem. Jak się później okazało było to coś o wiele gorszego.

-Okazało się, że tętniak w ramieniu od pewnego czasu tworzył skrzepy, które blokowały mi dopływ krwi do ręki i właśnie dlatego moje palce były często zimne i zdrętwiałe - pisał w swojej autobiografii "Prawdziwa siła: Moja droga od Herkulesa do zwykłego śmiertelnika i jak widmo śmierci uratowało mi życie".

Artysta, gdy usłyszał diagnozę, zdecydował się na leczenie. Początkowo postanowił skorzystać z metod medycyny naturalnej. Z tego powodu, jego stan jeszcze bardziej się pogorszył. Choroba zaatakowała nawet mózg, co przyczyniło się do aż czterech udarów. To był czas, w którym Kevin Sorbo był bliski śmierci. Musiał poradzić sobie z częściowym paraliżem, a przykre powikłania dają mu we znaki do dzisiaj.

Pamiętacie jeszcze jak serial "Herkules" był emitowany przez Polsat? Oto fakty z życia tej kultowej postaci.
(Przewiń stronę w górę i kliknij "NASTĘPNY".)

Następna strona