Fani Harrego Pottera będą zdumieni! Oto jak zmienili się aktorzy po latach

Autor Andżelika Wróblewska - 23 Kwietnia 2019

Harry Potter przez 18 lat zgromadził wiele fanów. Seria ośmiu brytyjsko-amerykańskich filmów fantasy powstałych na podstawie powieści brytyjskiej pisarki J.K. Rowling sprawiła, że na jej punkcie oszalał cały świat. Aktorzy wcielający się w rolę młodych czarodziei dorastali na ekranach naszych telewizorów. Niektórzy z nich zmienili się nie do poznania, dla innych czas jakby się zatrzymał.

Pierwsza część miała swoją światową premierę 18 lat temu. Odbyła się 4 listopada 2001 roku, a nazwa tej części brzmiała ,,Harry Potter i Kamień Filozoficzny". Od tego zaczęła się cała przygoda. W 10 lat wyprodukowano 8 części. Filmy powstawały w wytwórni Warner Bros. Reżyserzy się zmieniali, było ich w sumie czterech, a filmy z każdym kolejnym były coraz bardziej mroczne i tajemnicze.

J.K. Rowling, autorka powieści, sprzedała za milion funtów brytyjskich prawa do adaptacji czterech pierwszych części jej dzieła literackiego. Kobieta postanowiła jednak postawić swoje wymagania. Do jednych z nich należało to, że obsadę filmu mają stanowić wyłącznie brytyjscy (ewentualnie irlandzcy) aktorzy. Z kolei Warner Bros. nie miało prawa kręcić filmów nie na podstawie jej powieści.

Harry Potter to powieść o wielowątkowej fabule, która skupia się jednak najbardziej na walce z największym czarnoksiężnikiem na świecie, czyli Lordem Voldemortem. Głównym bohaterem jest tytułowy Harry Potter i dwoje jego przyjaciół, którymi są Hermiona Granger i Ron Weasley.
Zarówno filmy, jak i książki cieszą się ogromną popularnością na całym świecie. Za sprawą dochodu ponad 7,7 miliarda dolarów jest to najbardziej dochodowy cykl filmów w historii. Oprócz tego wszystkie pojedyncze części znajdują się w czołówce najbardziej dochodowych filmów wszechczasów.

Ciekawostką jest, że Daniel Radcliffe wcielający się w głównego bohatera został przypadkowo odkryty przez reżysera. Młodego Daniela zauważono w teatrze. Wybrał się z rodzicami na spektakl i tam został wyłowiony. Producenci byli zachwyceni urodą chłopca, a sama Rowling po zobaczeniu go, powiedziała: "Poczułam się tak, jakbym odzyskała dawno utraconego syna". Dla dwojga pozostałych bohaterów to był debiut. Radcliffe miał już na koncie rolę w filmie telewizyjnym ,,David Copperfield". Zatem jakieś doświadczenie z magią chłopiec miał już za sobą.

Do dorosłych ról wybrano wiele znanych i doświadczonych aktorów. Jako pierwsi zostali zatrudnieni: Robbie Coltrane, który wcielił się w Rubeusa Hagrida, Alan Rickman jako profesor Severus Snape i dwukrotna laureatka Oscara, Maggie Smith jako profesor Minerwa McGonagall. Albusa Dumbledore’a zagrał (mimo postanowień o wyłącznie brytyjskiej obsadzie) Irlandczyk, Richard Harris, który zmarł niedługo po premierze drugiej części. W kolejnych filmach zastąpił go Michael Gambon. W rolę nastoletniego Dracona Malfoya wcielił się Tom Felton.

Przez te wszystkie lata mieliśmy okazję obserwować dorastanie aktorów i to jak się zmieniają. Każda kolejna część była dla nas zaskoczeniem i wywoływała dużo emocji. Razem z redakcją Pikio przygotowaliśmy zestawienie zdjęć przedstawiających najważniejszych bohaterów kiedyś i dziś.

Kliknij "Następna Strona".

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News