Gwiazdy TVP, które odeszły. Wzruszające zdjęcia

tvp
Kadr z serialu "Ranczo"
Wstecz

1 z 11

Dalej

Od lat jesteśmy świadkami wzlotów i upadków fikcyjnych bohaterów serialowych. Z zapartym tchem śledzimy losy rodzin Lubiczów i Mostowiaków. Warto przypomnieć sobie nieżyjących już aktorów, którzy występowali w serialach i filmach na antenie TVP. Oto galeria poświęconą tym, którzy odeszli.

Na antenie TVP od lat pojawiały się kultowe polskie filmy i seriale. W 1952 roku była to jedyna stacja nadająca na terenie Polski. Prekursorem telewizji polskiej był Jan Szczepanik, polski wynalazca zwany "polskim Edisonem". Geniusz był praktycznie samoukiem, opatentował m.in. kamizelkę kuloodporną i co ważniejsze dla przemysłu telewizyjnego, wynalazł telektroskop. Był to aparat służący do przetwarzania obrazu na odległość.

Przez pierwsze lata trwania istniał tylko jeden kanał, ale w późniejszym czasie rozbudowano go o drugi o nazwie TVP2. Następnie powstały kanały regionalne kanały TVP3 m.in. dla Łodzi i Poznania. Kwestią czasu był dalszy intensywny rozwój struktury Telewizji Polskiej i obecnie pod szyldem TVP znajduje się ponad 15 kanałów, w tym kanały HD. Prezesem spółki TVP jest polityk i dziennikarz Jacek Kurski.

Na antenie TVP nadawano takie serialowe hity jak "07 zgłoś się", "Alternatywy 4", "Na dobre i na złe", "M jak miłość", "Barwy szczęścia" czy "Ranczo". Część z nich jest nadal rozwijana. Aktorzy związani ze stacją, to takie gwiazdy jak Katarzyna Cichopek, Anna Mucha, Barbara Kurdej-Szatan czy Andrzej Młynarczyk. Bardzo popularne są teleturnieje i programy rozrywkowe. Przykładami są "Jeden z dziesięciu", czy "Jaka to melodia?". W ostatnim czasie odnotowuje się rekordy popularności tych produkcji.

W historii stacji TVP było wiele świetnych produkcji. Wielu kultowych aktorów już nie żyje i możemy ich wspominać tylko dzięki ich występom w czarno-białych serialach i filmach. Zdarza się, że musimy pożegnać ulubionego aktora, który odchodzi i musi pożegnać się ze swoją rolą. Nikt o nich nie zapomina, i pozostają w sercach fanów na długo po śmierci. Prezentujemy galerię w hołdzie dla znakomitych aktorów serialowych stacji TVP. Gwarantujemy, że łzy napłyną wam do oczu.

Kliknij "Następna strona".

Następna strona