Gwiazdy, które zostały zgwałcone. Za ich karierą kryje się ogromny ból

Zofia Czerwińska
Kadr z serialu "Dom niespokojnej starości"
Reklama
Wstecz

1 z 11

Dalej

Zofia Czerwińska to zmarła aktorka, która za życia stała się ofiarą gwałtu. Znana ze wcielania się w role twardych i niezależnych kobiet, w rzeczywistości borykała się z ogromną traumą. Piętno, jakie odcisnęły na niej te wydarzenia, zmieniły ją nie do poznania. Nie jest jedyną kobietą w show-biznesie, którą spotkał tak straszny los. Przedstawiamy gwiazdy, które zostały zgwałcone. Przez lata tłumiły w sobie krzyk o pomoc.

Zofia Czerwińska zmarła 13 marca 2019 roku po ciężkiej operacji kręgosłupa. Aktorka w swojej karierze świetnie odnajdywała się w rolach twardych, temperamentnych i niezależnych kobiet. Rzeczywistość jednak była o wiele brutalniejsza. Niewiele osób zdaje sobie z tego sprawę, ale była ona ofiarą gwałtu. To wydarzenie odcisnęło na niej ogromne piętno i na zawsze zmieniło jej postrzeganie. W polskim show-biznesie jest kilka przykładów kobiet, które w życiu spotkała ta straszna tragedia. Przykładów jest wiele i choć jest to bardzo trudny temat, kobiety zaczynają mówić o tym otwarcie, aby przestrzegać i uświadamiać.

Zofia Czerwińska przez całe życie wspierała osoby ze środowiska LGBT. Brała udział w różnych akcjach przeciwko homofobii i dyskryminacji. Wielokrotnie poruszała te tematy i bez skrupułów wyrażała swoje poparcie dla sprawy. Otworzyła się też i opowiedziała o swojej traumie. Jej śladami poszło wiele innych osób. Przedstawiamy gwiazdy, które stały się ofiarami gwałtu. Przez lata tłumiły w sobie krzyk o pomoc.

Kliknij "Następna strona".

Następna strona