Gwiazdor "Rancza" musi na siebie uważać. Gdyby nie żona, już by nie żył

Paweł Królikowski
Kadr z serialu "Ranczo"
Wstecz

1 z 9

Dalej

Ranczo to jeden z najpopularniejszych i najbardziej lubianych seriali polskich. Opowiada o prozie życia mieszkańców wsi Wilkowyje. Jeden z głównych aktorów doznał osobistego dramatu. Gdyby nie żona, mógłby już nie żyć.

Ranczo to polski serial wyreżyserowany przez Wojciecha Adamczyka. Był emitowany od 2006 do 2016 roku w TVP1. Fenomen tej produkcji przypisuje się prostej fabule. Akcja rozgrywa się na wsi Wilkowyje, która w rzeczywistości jest położona w okolicach Radzynia Podlaskiego. Sceny były też nagrywane w Jeruzal, Latowiczu i Sokulach. W ostatniej miejscowości mieści się dworek serialowej Lucy i Kusego.
Choć planowano zakończyć całą produkcję serialu w 2009 roku, to kontynuowano nagrywanie następnych odcinków. Producenci nie spodziewali się aż tak olbrzymiej popularności. Piąta seria, która była wyemitowana w 2011 roku, też spotkała się z ogromną rzeszą fanów. W końcu powstało aż 10 serii.

- Biorąc pod uwagę, jak trudno jest dzisiaj wprowadzić z sukcesem nowy serial, rezygnowanie z tytułu, który przynosi wielomilionową widownię, wydaje się błędem. Nie sądzę, żeby przyszłość Rancza była przesądzona, ani żeby taką decyzję podjęła poprzednia dyrekcja Jedynki. Sprawa jest jednak skomplikowana. Pewnie za jakiś czas producenci ze Studia A będą mogli coś więcej na ten temat powiedzieć - powiedział Łukasz Brzezicki, Prezes ATM Grupy.

Czy serial Ranczo powróci? Po śmierci scenarzysty, Andrzeja Grembowicza, WP informowała, powołując się na swoje źródła, że produkcja ma być reaktywowana. Ostatnio w tej sprawie wypowiedziała się jedna z aktorek, Elżbieta Romanowska, odtwórczyni roli Joli Pietrek. Potwierdziła ona zasłyszane plotki o kontynuacji serialu, jednak w nie do końca takim składzie, jak poprzednio. Na pewno aktorka nie wróci do swojej roli i Joli już nie zobaczymy.

Jeden z aktorów, grających główną rolę w słynnym "Ranczo" otarł się o śmierć. Fani bali się, że nie wróci on na plan serialu. W ostatniej chwili trafił do szpitala. Z czym borykał się serialowy Kusy?
(Przewiń stronę w górę i kliknij "NASTĘPNY".)

Następna strona