Gwiazdor Polsatu przeżył ciężkie chwile. Był o krok od tragedii

Autor Weronika Szatkowska - 2 Marca 2019

Polsat to jedna z najpopularniejszych stacji komercyjnych. Gwiazda programu rozrywkowego była o krok od tragedii. Co się stało i czy doszła już do siebie?

Polsat rozpoczął transmisję w 1992 roku i początkowo nadawał sygnał z Holandii ze studia Hilversum. Taki manewr był konieczny, aby nie naruszyć obowiązującego wtedy w Polsce prawa. Niewiele osób wie, że nazwę kanału wymyślił Tadeusz Drozda.

Na początku zasięg stacji obejmował tylko 20% populacji. Choć grupa była niewielka, to dawała pole do popisu reklamodawcom. Ostatecznie w 1993 roku stacja otrzymała koncesję na emisję naziemną w naszym kraju, wydaną przez Krajową Radę Radiofonii i Telewizji. Od 2005 roku program nadawany jest całą dobę, a produkcje wyświetlane w Polsacie biją rekordy popularności.

To właśnie na Polsacie po raz pierwszy mogliśmy poznać bliżej rodzinę Kiepskich z serialu "Świat według Kiepskich". Od 2014 roku stacja emituje też "Taniec z gwiazdami", mimo że w poprzednich latach był to królujący program rozrywkowy stacji TVN. Nie obeszło się też bez kontrowersji. Podczas jednego z odcinków, Beata Tyszkiewicz zasiadająca w jury użyła wulgarnego zwrotu "zapie**alać" w stronę Anety Zając i Stefano Terrazzino. Wywołało to oburzenie opinii publicznej, a do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji wpłynęło wiele skarg w związku z zachowaniem aktorki.

Innym popularnym programem rozrywkowym, niezwykle lubianym przez widzów jest "Twoja twarz brzmi znajomo". Jego zasady są dosyć proste. Ośmiu uczestników ma za zadanie jak najlepiej odwzorować wylosowane wcześniej postacie. Nie tylko wizualnie, ale również ruchowo i wokalnie, bo przede wszystkim w tym show rządzi śpiew. Jury ocenia występy, a każdy zwycięzca odcinka otrzymuje 10 tysięcy złotych do przekazania na wybrany przez siebie cel charytatywny. To również świetny rodzaj promocji dla artystów, którzy mogą wykazać się swoimi umiejętnościami aktorskimi. Największe wrażenie na widzach zrobiła m.in. Maria Tyszkiewicz. Łudząco przypominała gwiazdy, które naśladowała. Zarówno jury jak i publika nie mogła wyjść z podziwu. Wzruszający był również występ Mateusza Ziółko, który wcielił się w nieżyjącego już Zbigniewa Wodeckiego. Wybitnymi zdolnościami wykazała się też Katarzyna Skrzynecka, zasiadająca aktualnie wśród sędziów.

Jakiś czas temu jedna z gwiazd stacji Polsat, którą również mogliśmy zobaczyć w programie "Twoja twarz brzmi znajomo" przeżyła chwile grozy. Było naprawdę niebezpiecznie, a fani na chwilę wstrzymali oddech. Oto dramat, z jakim musiał się zmierzyć słynny prezenter i jego najbliżsi.

Kliknij "Następna strona".

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News