Wielu nazywa je „grzybami nieśmiertelności". Ich wpływ na organizm jest nieziemski

Grzyby nieśmiertelności
Flickr GLJIVARSKO DRUSTVO NIS
Wstecz

1 z 7

Dalej

"Grzyby nieśmiertelności" są zbawienne dla zdrowia

Grzyby reishi, znane także pod egzotyczną nazwą lingzhi, w azjatyckim ziołolecznictwie obecne są od ponad dwóch tysięcy lat. Medycyna Dalekiego Wschodu uważa je za lekarstwo uniwersalne i tak skuteczne, że może zwalczyć nawet nowotwór. Nie bez przyczyny nazywa się je „grzybami nieśmiertelności". Naukowcy dowiedli, że wykazują szereg działań zbawiennych dla zdrowia. Ich wpływ na organizm jest wprost nieziemski.

Grzyby reishi to japońska nazwa, pod którą kryją się różne gatunki z rodziny lakownicowatych. Ich nazwa oznacza dosłownie „zioło o duchowej mocy". Według urzędowego oficjalnego spisu leków dopuszczonych do obrotu w Chinach, grzyby te są oficjalnym środkiem leczniczym stosowanym w medycynie naturalnej. 

Przeprowadzono szereg badań laboratoryjnych, które mają świadczyć o ich niesamowitych właściwościach. Na całym świecie wciąż analizuje się ich skład. Badacze dążą do potwierdzenia ich zbawiennego wpływu. Naukowcy z Bellarmine University w Stanach Zjednoczonych, Joann Lau i Sanda Zolj, odkryli, że grzyby reishi zawierają saponiny i polisacharydy, które zmniejszają namnażanie komórek rakowych u pacjenta, który zachorował na raka płuc. Ten efekt był spowodowany śmiercią tych komórek nowotworowych do których wprowadzono substancje zawarte w grzybach.

Badacze z Caner Research Laboratory Methodist Reasarch Instiute z USA uważają z kolei, że ekstrakty zawarte w grzybach reishi mogą pozytywnie wpływać na pacjentów zmagających się z rakiem prostaty. 

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Bogumiła Wander była legendą telewizji. Dzisiaj bardzo cierpi, wyjątkowo przykre informacje
  2. 8-latka skarżyła się na okropny ból. Lekarze zignorowali problem, prawda okazała się wstrząsająca
  3. Przykre sceny w Tatrach, turyści są oburzeni. Podobnej sytuacji nie było od bardzo dawna
  4. Znalazł opuszczony szpital NATO. Widok w jednej sali omal nie przyprawił go o zawał

Źródło: Poradnik Zdrowie/Interia   

Kliknij "Następna strona", by dowiedzieć się więcej na temat grzybów reishi

Następna strona