Tak wyglądają groby znanych Polaków [ZDJĘCIA]

grób
Materiały własne
Reklama
Wstecz

1 z 19

Dalej

Polsat to stacja, która wypromowała wiele hitowych programów. Dzięki niej mogliśmy poznać gwiazdy od zupełnie innej, nieznanej wcześniej strony. W "Dancing with the Stars. Taniec z Gwiazdami" mogliśmy podziwiać występy taneczne wielu celebrytów. Programy typu talent-show pozwoliły wcielić się widzom w rolę jurora i choć raz nieco krytycznie spojrzeć na swoich ulubionych artystów. Do tego za stołem jury mieli okazję zasiąść również celebryci, których doceniono za niezwykły talent oraz umiejętności. Jedną z wokalistek, która dostąpiła tego zaszczytu i zyskała ogromną sympatię Polaków, była Kora, która ku rozpaczy wielu fanów, zmarła w 2018 roku. Na jej pogrzebie znalazło się wiele gwiazd, a jej grób wygląda zjawiskowo. Przedstawiamy, jak wyglądają miejsca pochówku najbardziej lubianych i zasłużonych Polaków, którzy już na zawsze pozostaną w naszej pamięci.

Polsat pozwolił wielu gwiazdom wcielić się w zupełnie nowe role. Dzięki wielu hitowym programom mogliśmy podziwiać celebrytów jako tancerzy, wokalistów czy jurorów. Do grupy tych ostatnich zaliczała się jedna z najbardziej kultowych wokalistek w historii polskiego rocka. Mowa oczywiście o uwielbianej przez miliony ludzi w całym naszym kraju, Korze, czyli Oldze Sipowicz, która na fotelu jurorskim programu "Must be the Music" zasiadała przez 11. edycji. Wspólnie z kompozytorem Adamem Sztabą i specjalistką od głosu, Elżbietą Zapendowską stworzyła charakterystyczne trio, które oceniało występy muzyczne wielu artystów. Ponadprzeciętny talent całej trójki dostrzegli twórcy formatu, a szybko okazało się, że potencjał zauważyli również Polacy. 

niebanalne oceny, cięte riposty oraz krytyczne uwagi w każdym odcinku rozgrzewały publiczność i wywoływały ogromne emocje. Zarówno ludzie przed telewizorami, jak i uczestnicy z niepokojem czekali na każdy werdykt, który bezpośrednio decydował o dalszych losach występującego. 

Polsat w 2016 roku poinformował, że 11. edycja "Must be the Music" będzie ostatnią. Stało się tak m.in. z powodu pogarszającego się stanu Kory. Fani wokalistki pożegnali ją z wielkim bólem serca w 2018 roku. Na jej pogrzebie pojawili się nie tylko przyjaciele z programu, ale i wszyscy fani i wiele gwiazd. Jej grób jest odwiedzany do dziś. Jest pięknie przystrojony i niemalże o każdej porze dnia da się tam zauważyć kogoś, kto w ciszy i ze smutkiem w oczach wspomina wielką artystkę polskiej sceny muzycznej. Groby takie to nie tylko miejsca pochówku gwiazd, ale również swoiste pomniki, dzięki którym mamy okazję pochylić się nad nimi, przypomnieć sobie ich niesamowitą twórczość oraz wspomnieć czasy, gdy byli między nami. 

Nie tylko w przypadku Kory, ale i wielu innych artystów, groby są miejscami, do których regularnie przyjeżdżają ludzie nie tylko z całego kraju, ale i często ze świata. Można by oczekiwać, że miejsca takie zawsze będą wyglądać nienagannie, pełne zniczy, świec i świeżych kwiatów od fanów, którzy ciągle, przez lata, pamiętają. Niestety jednak rzeczywistość bardzo często mija się z prawdą, a miejsca spoczynku gwiazd owiane są aurą smutku, przygnębienia i niestety zapomnienia. Mimo starań wielu ludzi, kolejnym pokoleniom coraz częściej znaleźć miejsce pochówku legendarnych gwiazd, a osoby, które o nich wiedziały, same odchodzą z tego świata. Na szczęście jednak wciąż jest wiele fundacji oraz osób, które są gotowe zrobić wszystko, by groby wielkich gwiazd i artystów oddawały ich talent i ponad przeciętne umiejętności, które przez lata podbijały serca milionów ludzi. 

Przedstawiamy, jak wyglądają miejsca pochówku najbardziej lubianych i zasłużonych Polaków.

Kliknij "Następna strona".

Następna strona