Dla zdrowia są fatalnym połączeniem. Kawa z mlekiem czy jaja z ziemniakami są dopiero początkiem

Gotowanie, fatalne połączenia
unsplash/
Reklama
Wstecz

1 z 13

Dalej

Kawa z mlekiem to dopiero początek fatalnych połączeń kulinarnych

Gotowanie, choć dla niektórych jest niezwykle trudnym, niemożliwym wręcz do zrealizowania wyzwaniem, dla innych jest czystą przyjemnością i możliwością poznania tradycyjnych smaków z innych zakątków świata. Warto jednak mieć na uwadze, że nie każde połączenie składników, choć może być obłędnie pyszne, jest dla nas dobre. 

Gotowanie wcale nie musi być trudne, jeżeli opieramy się o sprawdzone przepisy. Należy jednak pamiętać, że każda z opracowanych receptur najczęściej kieruje się finalnym smakiem, a niżeli wartościami odżywczymi danych składników. Warzywa, owoce, mięsa i ryby są pełne korzystnych dla zdrowia witamin, jednak zestawienie ich z nieodpowiednimi składnikami może bardziej zaszkodzić niż pomóc. Ponadto, niektóre połączenia są tak popularne, że większość nawet nie zdaje sobie sprawy, jak bardzo są one niekorzystne. 

Jednym z gorszych, i najczęściej praktykowanych połączeń jest picie kawy z mlekiem. Nie trzeba oczywiście wspominać, że napój jest wówczas bardziej kaloryczny, zatem raczej nie jest wskazany dla osób na ścisłej diecie, jednak to nie jedyny minus. Zawarte w kawie kwasy niekorzystnie reagują na białko mleka utrudniając trawienie. Prowadzi to do tego, że po wypiciu kubka kawy z mlekiem spożyte pokarmy zalegają w żołądku. A do dopiero początek fatalnych zestawień kulinarnych. 

Kliknij "Następna strona", by poznać więcej złych połączeń. 

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Chora na raka kobieta wzięła ślub ze szpitalnego łóżka. Chwilę później serce jej męża pękło na pół
  2. Marcin Maciejczak po wygranej w Voice Kids zdradził swoją tajemnicę. Wszystkim umknęła, a jest banalna
  3. Ręka kobiety była pokryta rybią łuską. Lekarze ją usunęli, a ich oczom ukazał się oszałamiający widok

Następna strona