Nie trzeba wyrzucać przypalonego garnka aluminiowego. Jest prosty trik, aby go uratować, wystarczy trochę ryżu

Autor Mateusz Sidorek - 18 Maja 2020

Gotowanie to wielka przyjemność, zwłaszcza jeśli możemy się podzielić jedzeniem z bliskimi osobami. Jednak czasem wiąże się również z mniej lubianymi czynnościami. W trakcie przygotowywania potraw nieraz zdarza nam się nabrudzić, a nawet skaleczyć. Niestety każdy też prawdopodobnie chociaż raz przypalił garnek.

Bez względu na to, czy samo gotowanie dostarcza nam satysfakcji czy też nie, jest to istotny element naszego życia. Każdego dnia spędzamy w kuchni czas, by przygotować jedzenie sobie oraz bliskim. Mało kto może pozwolić sobie na to, aby codziennie zamawiać obiad przygotowany wcześniej w restauracji, który nie będzie jedynie niezdrowym fast foodem.

Gotowanie wymaga odpowiedniego sprzętu

Jeśli chcemy, aby gotowanie przebiegało sprawnie, a potrawy ostatecznie miały dobry smak, powinniśmy wyposażyć naszą kuchnię w odpowiedni sprzęt. Ostre noże oraz garnki i patelnia ze specjalnego tworzywa pomogą nam uniknąć wielu problemów. Niestety czasem może zdarzyć się tak, że w wyniku nieuwagi przypalimy nasze garnki.

Gdy gotowanie obiadu skończy się przypaleniem garnków, nie oznacza to, że powinniśmy je od razu wyrzucać. Tyczy się to również noży kuchennych, na których po pewnym czasie może pojawić się rdza. Dzięki portalowi Wirtualna Polska poznaliśmy kilka bardzo pomocnych rad, jak radzić sobie w takich sytuacjach. Istnieją domowe sposoby, które są zarówno skuteczne, jak i bezpieczne oraz tanie. W dalszej części galerii wam o nich opowiemy.

Kliknij "Następna strona", aby dowiedzieć się, jak oczyścić przypalone garnki aluminiowe

Zobacz także:

  1. Porwała 5-latkę z placu zabaw. Dziecko udało się uratować, ale najgorsze wydarzyło się później, ciężko uwierzyć
  2. Nigdy niepublikowane wcześniej zdjęcia Jana Pawła II. Czwarte sprawia, że ciężko powstrzymać łzy
  3. Gwiazdor "Czterech pancernych" i "Rancza" chciał umrzeć? Wyjątkowo smutne wyznanie, ciężko powstrzymać łzy

źródło: Wirtualna Polska

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News