Gdzie wybrać się na wakacje? 8 kierunków, których nie warto pomijać (na każdą kieszeń!)

Autor Andżelika Wróblewska - 8 Maja 2019

Wakacje zbliżają się wielkimi krokami, a co za tym idzie, coroczny problem, gdzie się wybrać. Jedni planują wczasy z rocznym wyprzedzeniem, inni z kolei zostawiają wszystko na ostatnią chwilę. Dla tych, którzy się jeszcze nie zdecydowali, przygotowaliśmy kilka propozycji, które mogą pomóc w podjęciu decyzji. Większość przedstawionych przez nas krajów jest na każdą kieszeń.

Duży wybór i różnorodność kierunków przyprawia nas co roku o zawrót głowy. Dzięki rozwojowi linii lotniczych i tras autobusowych jesteśmy w stanie znaleźć naprawdę tanie połączenia, które umożliwią nam podróż do dowolnego miejsca na mapie.

Zawsze decydując się na wakacje zwracamy szczególną uwagę na ceny, w niektórych przypadkach są one naprawdę bardzo atrakcyjne. Podróżowanie po krajach Europejskich jest w zasięgu ręki niemalże każdego. Bardzo często wakacje za granicą można zorganizować dużo taniej niż nad naszym (niemniej pięknym) morzem.

Czynnikami decydującymi są również atrakcje oferowane przez dany kraj. Jedni są zwolennikami leniwego plażowania i zależy im na ciągłym słońcu, drudzy wypoczywają przez aktywne spędzanie czasu. Zatem część decyduje się na państwo zapewniające liczne trasy turystyczne bogate w zabytki, a część będzie szukała miejsca z najlepszym kurortem i basenem przy hotelu.

Ważną kwestią w wyborze miejsca na urlop jest też to, czego oczekujemy od naszego wypoczynku. Czy chcemy w spokoju się relaksować, czy może preferujemy nocne eskapady.

Istotnym faktem w wyborze miejsca docelowego jest fakt, czy posiadamy dzieci, czy nie. Niektóre z hoteli oferują animatorów, ale należy pamiętać, że nie zajmie się on dzieckiem przez cały dzień, a jedynie przed 3-4 godziny dziennie. Wybierzmy zatem takie miejsce, które nie będzie nudne dla dziecka.

Niektóre z krajów przygotowują oferty, którym zdecydowanie trudno się oprzeć. Każdy choć raz w życiu chciałby sobie pozwolić na ekskluzywne wakacje na drugim końcu świata. Dla zwolenników zwiedzania i wybierania się co roku w inne miejsce przygotowaliśmy zestawienie 8 kierunków, którym warto się przyjrzeć, planując tegoroczne wakacje.

Kliknij "Następna Strona".

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News