Franciszek dokonuje cudów? Niewiarygodne zdarzenia z udziałem papieża

Franciszek dokonuje cudów? Niezwykłe zdarzenia z udziałem papieża
YouTube, CNN
Reklama
Wstecz

1 z 7

Dalej

Papież Franciszek jest znany ze swojej nietypowej osobowści i zwyczajów. Odkąd został papieżem w 2013 r., nieraz zaznaczył swoją obecność w mediach. Tak jak wielu jego poprzedników dokonał również cudów, o których wieści obiegły świat. Niewytłumaczalne zjawiska mogą być wynikiem działalności Boga. Nie wszystko da się racjonalnie wytłumaczyć. Gdy nauka nie udziela jednoznacznych odpowiedzi, zaczynamy zastanawiać się nad wpływem siły wyższej. Oto kilka niewyjaśnionych zdarzeń, do których przyczynił się obecny biskup Rzymu.

Głowa Stolicy Apostolskiej jest znana ze swoich nietypowych postanowień. Po objęciu władzy od razu wprowadził zmiany: nie chciał nosić butów papieskich czy jeździć luksusowymi samochodami. Można powiedzieć, że od pierwszych dni wyróżniał się na tle swoich poprzedników.

Mówi się o kilku cudach dokonanych z udziałem papieża, m. in. o uzdrowieniach i przemianie skrzepniętej krwi  w płyn. Papież dał też nadzieję tym, którzy nie widzieli już sensu kontynuować swojego życia.

Modlitwa nie zawsze pomoże w zrealizowaniu największych pragnień. Ludzie modlą się i chodzą do kościołów, aby Bóg pomógł im przejść przez życiowe trudności. Czasami potrzebny jest cud.

Na przestrzeni dziejów świat widział już wiele niewyjaśnionych zjawisk. Tajemnicze uzdrowienia, wizje postaci religijnych oraz reliktów. Wiele z tych rzeczy jest niewytłumaczalnych i może na zawsze pozostać dla nas tajemnicą.

Następna strona