W tych filmach aktorzy uprawiali seks naprawdę. 10 tytułów, w których nie było udawania

Film
materiały promocyjne
Wstecz

1 z 12

Dalej

Film, w którym pojawiają się sceny erotyczne, budzi wiele kontrowersji. Na niektórych planach zdjęciowych aktorzy są zastępowani dublerami bądź udają, że odbywają stosunek. Są jednak produkcje, w których aktorzy naprawdę uprawiali seks przed kamerami i nie było mowy o żadnym udawaniu. Przedstawiamy 10 tytułów ekranizacji, w których miłosne uniesienia odbywały się naprawdę.

Film jest obszerną dziedziną, którą można podzielić na wiele sposobów. Najbardziej popularny z nich to podział na rodzaje - wyróżniamy tu między innymi film eksperymentalny, fabularny, animowany, dokumentalny, oświatowy i propagandowy. Oprócz wcześniej wymienionych rodzai należy wspomnieć również o filmie pornograficznym. Wiele produkcji o zabarwieniu erotycznym, w których wyróżniamy przesyt scen obrazujących ludzki stosunek, podchodzi właśnie pod ten rodzaj.

Początkowo w historii kinematografii przy kręceniu scen erotycznych stosowało się cenzurę i nie do pomyślenia byłoby ukazanie na ekranie prawdziwego stosunku. Wykorzystywało się różnego rodzaju zabiegi, które umożliwiały przekazanie widzowi, co wydarzyło się w danej scenie bez dosłownego pokazywania całego zajścia. Często montaż odgrywał ważną rolę w cenzurowaniu ekranizacji. Cięto sceny na ujęciach, które sugerowały, że dojdzie do zbliżenia, ale cały incydent owiany był tajemnicą i pozostawiał widzowi pole do popisu dla jego wyobraźni.

Ustawa o cenzurze była na tyle zaostrzona, że nawet produkcje, w których zastosowana była cenzura puszczane w telewizji były dopiero po godzinie 22 i klasyfikowane jako filmy dla dorosłych.

Z biegiem lat wiele się zmieniło, zarówno na podłożu kinematografii, jak i podejścia ludzi do tematów związanych z seksem. Stosunek przestał już być tematem tabu, a stał się wręcz czymś, o czym mówi się chętnie i o czym trzeba rozmawiać.

W związku z rozwojem społeczeństwa, a także coraz większą otwartością ludzi na sztukę i to, co oglądają na ekranach, reżyserzy zaczęli wykorzystywać element erotyczny w swoich filmach. W większości ekranizacji sceny miłosnych uniesień były udawane, nikt nie chciał nikogo zmuszać do uprawiania seksu z obcą osobą. Są jednak twórcy, którzy zdecydowali się, że w ich filmie stosunek odbędzie się naprawdę. Dla wielu oglądających jest to przesadą i premiery niektórych produkcji wywoływały skandal.

Przedstawiamy 10 tytułów filmów, w których stosunek aktorów na planie odbył się naprawdę.

Kliknij "Następna Strona".

 

Następna strona