Śmierć na planie "Pana Wołodyjowskiego". Dramatyczne sekrety dotyczące kultowego filmu ujawniono dopiero po latach

Film
.
Wstecz

1 z 8

Dalej

Film o Małym Rycerzu jest jednym z telewizyjnych świątecznych przebojów wszech czasów. Mało osób jednak zdaje sobie sprawę z tego, jak przebiegało kręcenie go. Okazuje się, że na planie wcale nie było tak kolorowo, a reżyser musiał zmierzyć się z wieloma przeszkodami. Śmierć podczas kręcenia to dopiero jedna z wielu dramatycznych sytuacji, jakie miały tam miejsce. W tej galerii przedstawimy, jak reżyser wspomina powstawanie tej hitowej produkcji.

Film na podstawie trylogii Henryka Sienkiewicza od lat cieszy się ogromną popularnością. Chyba niemal każdy choć raz w życiu oglądał tę produkcję wyreżyserowaną przez Jerzego Hoffmana.

Mężczyzna nie przez przypadek podjął się realizacji filmu. Przekalkulował, że sytuacja polityczna w kraju w końcu lat 60. nie sprzyja temu, by nakręcić część pierwszą i drugą, przewidywał kłopoty z osobami mającymi decydujące zdanie w tej kwestii. Uznał również, że "Pan Wołodyjowski" będzie najtańszy. I rzeczywiście tak było, ekranowa wersja przygód Małego Rycerza kosztowała 40 milionów złotych, nakręcony 6 lat później "Potop", 190 milionów, z kolei "Ogniem i mieczem" (1999 r.), aż 8 milionów dolarów.

Praca nad "Panem Wołodyjowskim", na którym skupimy się w dzisiejszej galerii, obfitowała w wiele ekscytujących momentów. Nie obyło się również bez utrudnień na planie zdjęciowym, dramatycznych momentów, ale także zabawnych anegdot, które twórcy wspominają do dziś. Bywały także momenty, przez które Hoffman najadł się dużo stresu. Była nimi między innymi śmierć na planie.

Razem z redakcją Pikio przedstawiamy największe smaczki towarzyszące tworzeniu hitowej produkcji.

Kliknij Następna Strona, żeby dowiedzieć się więcej.

 

ZOBACZ TAKŻE:
1. Najpiękniejsze kreacje z Sylwestra TVP, Polsatu i TVN. Gwiazdy zaszalały, jest na co popatrzeć
2. Maryla Rodowicz nie zna umiaru. Przypominamy jej sylwestrowe kreacje z ostatnich lat, aż oczy bolą
3. Wielki horoskop 2020 jest pełny dobrych wróżb. Można pogratulować 3 znakom zodiaku, ich życie całkowicie się odmieni
4. Przesadziłeś w Sylwestra? Kilka prostych sposób sprawi, że poczujesz się jak nowo narodzony, oto najlrpesze metody na kaca
 

Następna strona