Ferdynand Kiepski pokazał prawdziwą twarz. Będziecie w szoku

Youtube.com/naEKRANIEpl
Reklama
Wstecz

1 z 9

Dalej

"Świat według Kiepskich" bez wątpienia stał się już kultowym serialem. Andrzej Grabowski wcielający się w rolę Ferdka jest zupełnie inny, niż mogłoby się wydawać. Fakty na temat aktora szokują.

"Świat według Kiepskich" to polski serial komediowy emitowany od 1999 roku. Zaraz po "Klanie", to najdłużej emitowana produkcja tego typu w Polsce. Główną inspiracją był "Świat według Bundych". Początkowo scenariusz był tworzony na podstawie miejskich i zasłyszanych anegdot, a głową rodziny Kiepskich miała być Halinka. Ostatecznie w tę rolę wcielił się Andrzej Grabowski, a zamiast imienia Ferdek, użyte zostało Ludwik. Dopiero interwencja aktora sprawiła, że zmieniono je na Ferdynand, a pomysł pochodził od książki "Ferdynand Wspaniały".

"Świat według Kiepskich" tępi takie cechy jak lenistwo, prostactwo, alkoholizm czy egoizm. Na czym polega fenomen serialu? Najprawdopodobniej na prostej fabule, która ma drugie dno. Sitcom opowiada o perypetiach rodziny Kiepskich i ich sąsiadów, Paździochów i Boczka. Akcja toczy się wokół kłótni i przygód mieszkańców wrocławskiej kamienicy. Ich głównym celem jest zarobić i się nie narobić.

Aktorzy dzięki udziałowi w serialu stali się popularni w całym kraju. W tym roku mija 20 lat odkąd "Świat według Kiepskich" jest nieprzerwanie emitowany na antenie Polsatu. Niestety główne postacie borykają się z problemami zdrowotnymi. Dariusz Gnatowski wcielający się w postać Arnolda Boczka ciężko choruje na cukrzycę, a Ryszard Kotys grający Mariana Paździocha cierpi na ogromne kłopoty z pamięcią. Te wiadomości niezwykle zasmuciły fanów. Jednak obydwaj mężczyźni nadal występują w produkcji i nie zapowiada się, aby z tego zrezygnowali.

Serialowy Ferdek jest dla widzów tajemniczą postacią. Choć mogłoby się wydawać, że będzie korzystał ze sławy, aktor stara unikać się mediów. Ostatnio bardziej otworzył się na publiczność. Zasiada w jury w "Tańcu z gwiazdami" oraz założył autorski kanał na Youtube. Jaki jest naprawdę? Czy ma cechy wspólne z seniorem Kiepskim, czy jest zupełnie inny? Na te wszystkie pytania znajdziecie odpowiedź w naszej galerii.

Kliknij "Następna strona".

Następna strona